İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Beklentiler!

Nisan ayı, hisse senetleri, Bitcoin ve altcoin yatırımcıları için unutulmaz bir ay oldu. Bitcoin (BTC), Nisan ayında yüzde 17 düşerek şimdiye kadarki en kötü performansını kaydetti. Benzer şekilde, Nasdaq bileşik endeksi Nisan ayında yüzde 13,3 düşerek Ekim 2008’den bu yana en kötü aylık performansını sergiledi.

Bitcoin kötü gidişe son vererek altcoin projelerini yukarı çekebilir mi?

Bununla birlikte, kripto yatırımcıları için olumlu olan nokta ise, Bitcoin’in hala 33.000 dolara yakın olan yıllık en düşük seviyesinin üzerinde olmasıdır. Buna karşılık, Nasdaq 100, 2022’de yeni bir düşük seviyeye ulaşırken, S&P 500 bir yılın en düşük seviyesine ulaşmaktan sadece bir adım uzakta. Bu, Bitcoin’in daha düşük seviyelerde talebi gösteren büyük bir satıştan kaçınmayı başardığını gösteriyor.Bununla birlikte, lider altcoin Ethereum (ETH)’da yılın en düşük seviyesinin çok üzerinde kalmayı başardı. Bitcoin, Nisan ayındaki kötü gidişten kurtularak güçlü bir toparlanmayla birlikte altcoin projelerini de daha yükseğe çekebilir mi? Kriptoks.com olarak, bu hafta izlenecek 4 altcoin ve Bitcoin için yapılan aktarıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 30 Nisan’da yükselen kanalın destek çizgisine geriledi, ancak bugün toparlanması, boğaların seviyeyi tüm güçleriyle savunduğunu gösteriyor. Düşen 20 günlük üstel hareketli ortalama (39.956 $) satıcılar için avantaj sağlasa da, göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif sapma, negatif momentumun zayıflayabileceğini gösteriyor. Toparlanma devam ederse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, destek hattının yakınında birikim gösterecekler. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (41.954 dolar) yükselebilir. Aksine, zayıf bir toparlanma, destek hattının yakınında agresif bir alım eksikliğine işaret edecektir. Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse ve kanalın altına inerse, BTC / USDT çifti 34.322 dolara düşebilir ve daha sonra kritik desteği 32.917 dolarda yeniden test edebilir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında, fiyatın alçalan kama formasyonu içinde düştüğünü gösteriyor. RSI indikatörü pozitif bir ayrışma oluşturdu ve düşüş ivmesinin zayıflıyor olabileceğini gösterdi. Fiyat kamanın direnç çizgisinin üzerine çıkarsa, parite ivme kazanabilir ve 41.000 dolara yükselebilir. Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar bu engeli temizlerse, bir sonraki durak 43.000 dolar olabilir. Tersine, fiyat 20-EMA’dan düşerse ve kamanın altına inerse, satış ivme kazanabilir.

İşte bu hafta izlenecek 4 altcoin Terra (LUNA)

Terra (LUNA) son birkaç gündür yükseliş trendinde konsolide oluyor. Fiyat bugün 75 dolardaki güçlü destekten toparlandı ve boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Luna / USDT çifti şimdi 20 günlük EMA’ya (88 dolar) bir ralli yapmayı deneyebilir. Bu seviye, ayıların yukarı hareketi durdurmaya çalışabileceği bir engel olarak hareket edebilir. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, 75 dolarlık desteğin altında bir kırılma olasılığını artırır. Bu gerçekleşirse, parite potansiyel bir trend değişikliğine işaret eden ‘’omuz baş omuz’’ formasyonunu tamamlayacaktır. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite tekrar 100 dolardaki psikolojik dirence yükselebilir. Alıcılar, düzeltmenin bitebileceğini belirtmek için bu engeli kaldırmak zorunda kalacaklar.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.