İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Bu yazımızda Kriptoks.com olarak kripto analist Rakesh Upadhyay’ın BTC ve dört popüler altcoin projesi LUNA, AVAX, ETC ve EGLD hakkındaki yorum ve tahminlerini mercek altına alıyoruz. Bitcoin son kazanımlarını sürdürmeye çalışıyor ve fiyat konsolide oldukça, traderlar dikkatlerini LUNA, AVAX, ETC ve EGLD gibi altcoin projelerine odaklamaya çalışıyor.

Bitcoin’de neler oluyor?

Bitcoin (BTC) 19 Mart’ta 42.000 doların üzerine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyelerde ayılar tarafından güçlü bir meydan okumayla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Ancak Bitcoin daha yüksek seviyeler için mücadele ederken, seçili altcoin projeleri güç gösteriyor. Bitcoin 40.000 dolarda psikolojik seviyenin üzerinde kalabilir mi ve bu odağı altcoin projelerine mi kaydıracak? Öğrenmek için en dikkate değer beş kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

 BTC, 42.594 dolar civarında dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu da traderların daha yüksek seviyelerde temkinli olduğunu gösteriyor. Fiyat artık hareketli ortalamalara kayabilir, bu da dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterir. Bu, bir kırılma olasılığını artırabilir ve genel direncin üzerinde kapanabilir. Bu olursa, BTC/USDT çifti 45.400 dolara ve daha sonra yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

45 bin dolara doğru hareket olabilir

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse parite 37.000 dolara doğru kayabilir. Bu destekten bir sıçrama, paritenin birkaç gün için 37.000 ila 42.594 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini düşündürecek. Ayılar, düşüş trendinin yeniden başladığını işaret etmek için fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak. 4 saatlik grafik, ayıların genel direnci 42.594 dolardan koruduğunu gösteriyor. Fiyat 20 üstel hareketli ortalamadan geri dönerse, boğalar çifti genel direncin üzerine itmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa parite 45.400 dolara doğru yükselebilir.

Terra‘nın LUNA tokeni, 18 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (86 dolar) toparlandı ve daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösterdi. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu da alıcılar için bir avantaj olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 96 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, LUNA/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105 dolara meydan okuyabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasını önerecektir. Parite önce 115 dolara, ardından 125 dolara yükselebilir.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.