İşte Bu Hafta Fiyatları Etkileyecek 5 Kripto Para Olayı!

İşte Bu Hafta Fiyatları Etkileyecek 5 Kripto Para Olayı!

Avalanche hakkında ortaya çıkan yeni iddialarla birlikte, kripto para piyasası çalkantılı bir Ağustos ayını geride bırakıyor. Bu yazıda, önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak 5 gelişmeyi derledik.

SEC’in Grayscale uyarısı kripto para piyasasını doğrudan etkiliyor

ABD’li düzenleyici SEC, Grayscale’in bu hafta kullanıma sunduğu fonlar hakkında bilgi talep ediyor. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere, Grayscale’in listesinde olan 3 kripto para birimi mercek altında. SEC ve Grayscale arasında görüşmeler Stellar Lumens (XLM), Horizen (ZEN) ve Zcash (ZEC) üzerinde geçiyor. SEC kısıtlayıcı bir karar verirse, Grayscale trust ürünlerinin piyasadan çekmek zorun kalabilir.

Ethereum’un tarihi güncellemesi önümüzdeki hafta başlıyor

Ethereum merge için ilk somut adımlar önümüzdeki hafta geliyor. Merge’ün ilk ayağı 6 Eylül’de yürürlüğe girecek Bellatrix güncellemesidir. Ethereum geliştiricileri, Paris yükseltmesinin 10-20 Eylül’de yürürlüğe gireceği bildiriyor. Önümüzdeki günlerde merge hakkında daha net tarihler ve yol haritası belli olacaktır. En son ayrıntılar aşağıdaki blog yazında yer alıyor.

Küresel piyasaların etkisi

Küresel görünüm, önümüzdeki hafta kripto para birimlerindeki eğilimi etkileyen kilit faktörlerden biri olacak. Önemli verilerden biri ABD tarım dışı istihdam verileri. Ayrıca, önümüzdeki hafta içinde ÜFE verileri ve Avrupa’da TÜFE için öncü göstergeler açıklanacak. Asya’daki yatırımcılar, Çin’de artan Covid vakalarını yakından izleyecek. Atlanta Fed başkanı Raphael Bostic nihayet bu hafta yeni açıklamalar yapacak.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.