İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 9 Şey!

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 9 Şey!

Bitcoin (BTC), tarihinin en uzun haftalık düşüş trendini durdurduktan sonra, yeni bir umutla yeni bir haftaya başlıyor. Fiyat hareketi, boğalara uzun zamandır beklenen bir rahatlama sağlıyor, ancak Bitcoin ilginç bir ticaret haftası olacağa benziyor. Yatırımcılar bu hafta ABD enflasyon verilerini makroekonomik bir ölçüt olarak görecekken COVID karşıtı politikalar, jeopolitik gerilimler ve arz kıtlıklarının etkisi yükseliyor. İşte bu hafta Bitcoin, SHIB, ETH gibi kripto para birimlerini etkileyecek olaylar…

Bitcoin, haftalık kapanışı yeşil mumla yaptı

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin sonunda haftalık grafikte “yeşil” bir haftayı kapattı. BTC/USD, kademeli olarak daha düşük haftalık kapanışlar yaparak dokuz hafta rekor bir süre harcamıştı – Mart ayının sonunda başlayan ve tarihindeki en uzun süren bir trend oldu. Ancak 5 Haziran’da ayıların hiç şansı yoktu ve yeni hafta başlamadan önce pariteyi 30.000 dolara itti. Bazıları Bitcoin’in yeni keşfedilen gücünü kutlarken, diğerleri daha önemli bir ralli beklentileri konusunda soğukkanlılığını korudu.

Bir analist olan Michaël van de Poppe, hafta sonundan itibaren açık olan CME vadeli işlemler açığının yükseliş için cazibe sağladığını öne sürdü. Twitter takipçilerine “Hala bunun Bitcoin’de olmasını bekliyorum” dedi. “CME boşluğuna göre 29 bin dolardan düşüş yaşanması, 31,5 bin dolara kısa bir geri dönüş yapmadan önce çok mantıklı olacaktır,” ifadelerini kullandı. Sipariş defteri verilerine bir bakış, devam eden bir kırılma durumunda boğaların karşılaşması muhtemel sürtüşmeleri pekiştiriyor. Yazım sırasında, 32.000 dolar civarındaki alan, yalnızca Binance’de sıralanmış 60 milyon dolardan fazla satış tarafı likiditesine sahipti.

Twitter analiz hesabı olan Capo Crypto için, piyasada fiyat hareketi hakkında kendinden emin hissettirebilecek çok bir şey yoktu. Bununla birlikte, piyasa iyimserlikten yoksun değildi. Popüler Twitter hesabı IncomeSharks, “Bir planın olması, doğru yönü tahmin etmekten daha önemlidir” dedi.

ABD TÜFE verisi için geri sayım

ABD enflasyonu 1980’lerin başından beri en yüksek seviyesinde, ancak bu yüksek seviyeler devam edecek mi? 10 Haziran’da Mayıs ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin yayınlanması ile piyasa, bu hafta bu sorunun cevabını öğrenecek. Enflasyonun nasıl ilerlediğini ölçmek için kriterlerden biri olan TÜFE baskılarına geleneksel olarak hem kripto içinde hem de ötesinde piyasa volatilite eşlik ediyor. Birçoğu için soru, Rusya-Ukrayna çatışmasının ardından ve bunun küresel ticaret ve tedarik zincirleri üzerindeki etkisi devam ederken, bunun ne kadar daha yükseğe çıkabileceğidir. ABD’de, fiyatların artması nedeniyle FED’in faiz artırımları da inceleme altında.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.