İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Tarih!

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Tarih!

Bitcoin (BTC), şimdiye kadarki en kötü Nisan performansının ardından yeni bir haftaya başlıyor. Bu durum SHIB, DOGE, ETH gibi altcoin’leri de etkiliyor. Aylık kapanış, BTC/USD’yi yerleşik 2022 işlem aralığına sağlam bir şekilde yerleştirdi ve korkular şimdiden 30.000 dolar veya daha düşük bir seviyenin geleceği yönünde. Peki, önümüzdeki günlerde neler olacak? İşte detaylar…

Bitcoin, SHIB ve coin’leri etkileyecek gelişmelerin ilki: FED toplantısı

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere makro piyasalar bu hafta başka bir FED toplantısı yaklaşırken gergin. Enflasyon dünya çapında hızla yükselirken, Fed Başkanı Jerome Powell’ın önceki vaatlerini yerine getirmesi ve önemli faiz artırımlarını açıklaması bekleniyor. Faizin ne kadar şiddetli ve ne kadar hızlı uygulandıkları bir tartışma konusudur ve ayrı bir tartışma, piyasaların halihazırda çeşitli seçenekleri “fiyatlandırıp fiyatlamadığı” ile ilgili.

Herhangi bir şokun piyasalarda en azından geçici bir volatiliteye yol açması muhtemeldir ve son altı ay içinde kripto da bir istisna olmadı. Bu nedenle dikkatler 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde yapılacak Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) toplantısında. Ayrıca önümüzdeki hafta, Nisan ayı için ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin yayınlanmasıyla birlikte odağın yeniden enflasyona kaydığını göreceğiz. Makro analist Alex Kruger, son aylarda piyasada yaşananları aşağıdaki şekilde özetledi:

Önce Fed geldi. Sonra Netflixpocalypse. Sonra Rus işgali. Sonra yaptırımlar. Sonra Fed ve şimdiye kadarki en büyük hazine çöplüğü oldu. Bu hafta kazanç yaşandı. Önümüzdeki hafta Fed yeniden açıklama yapacak. Fed’in Çarşamba günkü açıklaması piyasanın kaderini belirleyecek.

Bitcoin için 28.000 dolar mı geliyor?

Daha sonra bir miktar zemin kazanmasına rağmen, BTC/USD’deki ticaret koridorunun zirvesinin oldukça altında, en azından kısa vadeli bir dar aralıkta işlem yapma arzusunu yeniden teyit etti. Nisan ayının daha iyi performans sağlayacağına dair beklentiler önceden yüksekti, ancak verilere göre yüzde 17,3’lük toplam kayıpla Bitcoin’in tarihindeki en kötü Nisan ayı sonlandı. Bu nedenle analistler de temkinli şekilde yaklaşıyor. Bir trader olan Chris Dunn, piyasaya dair beklentilerini aşağıdaki şekilde özetledi:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.