İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin (BTC), ani bir dalgalanma haftalık zirvelere meydan okurken bu hafta geri dönüyor. Son haftalık kapanışların aksine, 29 Mayıs mumu, yeni haftanın başlamasıyla birlikte aşağı yönlü hareketi sınırlamayı ve hemen tersine dönmeyi başardı. Bununla birlikte, Bitcoin şimdi arka arkaya dokuz haftalık kırmızı mum kaydetti, bu da tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir şey. Peki, önümüzdeki günlerde piyasayı hareketlendirebilecek faktörler hangileri? İşte detaylar…

BTC 10 haftalık kırmızıdan kaçınabilir mi?

30 Mayıs’ta bir gecede beklenmedik U dönüşü sayesinde, Bitcoin bu hafta geleneği kırıyor. Tetikleyici, Çin’in son COVID-19 kısıtlamalarından bazılarını gevşeterek ekonomiyi açmayı planladığı haberinden geldi. Yine de Bitcoin, Avrupa ticareti başlamadan önce hisse senetlerinden daha iyi performans gösterdi. Haftalık kapanışın hala kırmızı olması nedeniyle temkinli kalsa da, Bitcoin yine de önümüzdeki Pazar kapanış fiyatı en az 29.500 dolar olduğu sürece bu hafta dokuz haftalık kayıp serisini sonlandırabilir.

Bazıları için, tek başına gecelik hareket, kısa vadeli görünümde gözle görülür şekilde daha olumlu olmak için yeterli oldu. JCL Capital’in kurucusu Jordan Lindsey, Twitter takipçilerine “Bitcoin mega bir yükseliş sinyalinin eşiğinde. Bence, dip seviyeler aramak için açgözlü olmanın zamanı değil,” dedi. Trader Crypto Tony, Bitcoin’in hala tanıdık bir ticaret aralığında olduğunu ve sağlam bir yörüngeye sahip olduğu düşünülmeden önce bazı kilit seviyeleri temizlemesi gerektiğini kaydetti. Onun için bu 31.000 dolar, şimdi çok uzak değil. Bu arada popüler ticaret hesabı TMV Crypto, gecenin en düşük seviyelerini, ilerlemeyi sürdürmek için kilit destek olarak işaretledi.

Trader ve analist Crypto Ed, o gün yayınlanan bir Twitter ileti dizisinde, “BTC + ETH’de çok iyimser olmamız gerekip gerekmediğinden emin değilim” diye ekledi. Sıçrayışı destekleyen zayıf hafta sonu hacimlerine işaret ederek, daha yüksek seviyelerin henüz yeni destek olarak kendilerini sağlamlaştırmak için gereken teklif ilgisine sahip olmadığını öne sürdü. Bu arada Cuma gününden 29.000 dolarda kalan bir CME vadeli işlem açığı, daha fazla düşüş hedefi sağlıyor.

Analist: Hisse senetlerindeki toparlanma “ayı piyasası rallisi”

Amerika Birleşik Devletleri piyasaları 30 Mayıs’ta resmi tatil nedeniyle kapalıyken, günün ruh halini belirlemek Avrupa ve Asya’ya kaldı. Dünya Ekonomik Forumu bitmişken, kripto para sahipleri, Haziran ortasındaki başka bir ABD FED toplantısından önce yeni aya girerken küçük bir nefes alabilirler. Asya hisse senetlerinin sekiz haftalık kayıpların ardından yeniden forma dönüşü, günün ana makro odağını oluşturdu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.