İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Olay!

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Olay!

Boğalar haftalık kapanışta ciddi kayıplardan kaçındığı için Bitcoin (BTC) bu hafta 30.000 doların üzerinden açılış yaptı. Peki bu hafta Bitcoin, SHIB, ETH gibi kripto paraları neler etkileyecek? İşte beş faktör…

Bitcoin fiyatında “düşüş” hala masada

Son haftalara göre canlandırıcı bir tezat oluşturan Bitcoin, 23 Mayıs’a haftalık kapanışın ardından güç göstermeyi başardı. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere art arda sekizinci haftalık kırmızı mum rekorunu kırmasına rağmen, sıkıntı olmaması BTC/USD’nin bunun yerine 30.000 doları korumasına izin verdi. Analist Michaël van de Poppe’a göre, bu eğilim hafta sonu boyunca zaten ortadaydı.

Hisse senetleri korelasyonu ve parasal sıkılaştırmanın onları aşağı zorladığı genel tablo göz önüne alındığında, kimse Bitcoin’in yukarı yönde devam edeceğinden emin değildi. Popüler Twitter traderı Nebraskan Gooner 23 Mayıs’ta takipçilerine “Tercih ettiğim Bitcoin senaryosu, 40 bin dolara yakın büyük sıçramadan önce 22 bin dolara bir nükleer bomba görülmesi” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta sonlarında, Filbfilb, en büyük kripto para biriminin ayı piyasasında olduğunu kabul etmenin zamanının geldiğini söyledi. “Mevcut desteği 28.670 dolardan kaybedersek, yeni dip seviyelerinden önceki son destek 26.512 dolara oturur” dedi.  Bu arada, popüler Twitter hesabı IncomeSharks, bu hafta 30.000 doların gücünden bağımsız olarak, herhangi bir olası dizi dönüşünden önce rahatlama olması gerektiğini savundu.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.