İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 8 Gelişme!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 8 Gelişme!

Bitcoin (BTC), yeni bir jeopolitik çatışmanın gölgesinde yeni bir haftaya başlıyor – yatırımcıların karşılaştığı ana engeller nelerdir? Birkaç gün öncesine kıyasla tanınmaz hale gelen bir makro ortamda, Bitcoin, diğer birçok varlık gibi baskı hissediyor. Peki, bu hafta kripto paraları neler etkileyebilir? Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ukrayna savaşı, piyasalara hakim

Rusya-Ukrayna çatışmasının bu hafta piyasa performansının ana itici gücü olduğunu söylemeye gerek yok. Sadece beş gün önce mevcut haliyle ortaya çıkan durum, sürekli bir değişim halinde – yaptırımlar gelmeye devam ediyor, her iki taraf ve müttefikleri diz çökmeye devam ediyor, piyasalar yeni tehditlere ve olasılıklara tepki veriyor. Bunların başında, Pazartesi günü kargaşaya hazırlanan Rusya ekonomisi geliyor. Hisse senedi alım satımı geri itildi ve şimdiden rekor düşük seviyelerde işlem gören para birimi ruble için tahminler kasvetli.

Müzakerelerin Pazartesi günü başlaması planlanıyor ve herhangi bir umut kıvılcımı kısa vadeli görünümde bir dönüşe neden olabilir ve böylece piyasaların durumunu değiştirebilir. Bununla birlikte, belirsizlik kuralları olsa da, herkes nihai güvenli sığınağı arıyor. Ukrayna ordusu şimdiden milyonlarca dolarlık kripto yardımı topladı ve uzmanlara göre Moskova’ya karşı geniş kapsamlı yaptırımlar henüz ekonomik bir araç olarak Bitcoin’e dönüşü kolaylaştırabilir. Ukrayna başkan yardımcısı Mykhailo Fedorov, borsaları Rus ve Belaruslu kullanıcıların fonlarını bloke etmeye çağırdı. Bu sırada piyasaların gözü, Ukrayna ve Rusya arasında yaşanacak olan görüşmede gibi görünüyor.

Spot fiyat eylemi makro sebeplerle karşı karşıya

Geleneksel piyasaların kendi Pazartesi açılışlarında son derece volatil olmaya hazır olması nedeniyle, Bitcoin’in en kısa zaman dilimlerinde nasıl hareket edeceğini tahmin etmek gerçek bir problem. Korelasyonlar bir yana, Bitcoin şimdiye kadar oldukça dar bir aralıkta kalmayı başardı ve 40.000 dolar boğaların yenmesi için açık bir direnç bölgesi.  Bloomberg Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone, “Cuma gününden itibaren yüzde 4 düşüşle Bitcoin, riskli varlıklar için zorlu bir haftaya işaret ediyor” diye uyardı.

Remember the March 2020 Bitcoin Crash? (-82% from 2017 high). Imo unlikely to recur, but it could if another macro shock comes around. I psychologically prepare by imagining absolutely sitting tight while the market repeatedly punches me in the face. https://t.co/X8l699B4w1

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.