İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Fiyatlayacak 5 Gelişme!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Fiyatlayacak 5 Gelişme!

Bitcoin fiyat hareketi 2022’de henüz etkilemedi, ancak işlerin yakında tekrar ilginçleşeceğine dair bahisler artıyor. Şu anda neredeyse üçüncü ayında olan bir düzeltme olayı birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratıyor, ancak artan sayıda analist, fırsatçı ayılara karşı yeni bir atak için koşulların yakında uygun olabileceğini söylüyor. Analistler, önümüzdeki hafta BTC fiyat hareketini çizerken dikkat edilmesi gereken beş faktöre bir göz atıyor. Biz de Kriptoks.com olarak okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin önemli haftalık kapanış seviyesini koruyor

Bitcoin, hafta başlarken yerel direnç seviyeleriyle bile mücadele etmeye kesinlikle ilgisiz görünüyor. Küçük benzersiz fiyat hareketi ile aralıklı bir hafta sonundan sonra, Bitcoin kısa zaman dilimlerinde daha düşük dipler koyarken 44.000 dolar civarındaki kilit bölgelerden kaçınıyor.

Bununla birlikte Bitcoin, haftayı, trader ve analist Rekt Capital tarafından boğa momentumuna yardımcı olmak için yararlı olarak tanımlanan kritik noktada kapatmayı başardı. Analist, Pazar günü beraberindeki bir fiyat grafiğinin yanında “~43100 doların üzerinde bir haftalık kapanış, BTC’nin buradan daha yüksek seviyelerde devam etmesinin iyi bir işareti olabilir” diye yazdı.

Ayrıca temkinli bir şekilde iyimser olan ve geçen haftaki 44.000 doların üzerindeki potansiyel bir tekrarı izleyen popüler trader Crypto Ed de, “Her ne kadar erken olsa da bu geçen haftaki hamlenin devamının başlangıcı gibi görünüyor” yorumunu yaptı.

Kongre kripto madenciliğini “temizlemeyi” tartışacak

Enflasyon konusu ABD piyasalarına ve siyasetine benzer şekilde musallat olmaya başladığından, bu hafta birden fazla şekilde sahne almaya hazırlanıyor. Enflasyonun tüketicileri nasıl vurduğuna dair yeni manşetlerin ortasında, 40 yılın en yüksek tüketici fiyat endeksi (TÜFE) baskısı şimdiden Başkan Joe Biden’ın onay puanlarını vuruyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.