İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve DOGE’u Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve DOGE’u Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin (BTC), Mayıs 2022’nin ikinci haftasına aşağı yönlü hareketle başlıyor. Yaklaşık 33.000 dolara düştükten sonra, en büyük kripto para birimi, eski ve yeni piyasa katılımcılarına korku veriyor.  Kapitülasyon çağrıları devam ederken, BTC/USD’nin uzun vadeli inandırıcı bir dip yapmak için ne kadar düşebileceği veya düşmesi gerektiği konusunda hala bir anlaşmaya varılmadı. Peki, önümüzdeki günlerde Bitcoin, SHIB, DOGE gibi coin’lerden oluşan kripto paraların piyasa hareketlerini neler etkileyecek?

Bitcoin’de altı haftalık kırmızı kapanış gerçekleşti

8 Mayıs’ta 34.000 dolarlık haftalık kapanış, BTC/USD’nin art arda altıncı haftalık kırmızı mumunu teslim ettiği anlamına geliyordu. Verilere göre bu durum yaklaşık sekiz yıldır görülmedi – son olay Ağustos 2014’te görülmüştü. O zaman, şimdi olduğu gibi, Bitcoin dört yıllık halving döngüsünün ikinci yılındaydı ve ilk patlamasını Kasım 2013’te 1.000 doların biraz üzerinde gördü.

Bu arada, makro koşullar, dünya çapındaki merkez bankalarının finansal sıkılaştırmanın kripto gibi riskli varlıkları sıkı bir şekilde kontrol altında tutmasını bekleyen analistlerin çoğunluğu arasında geç bir artış umudunu ortadan kaldırdı.  Coinglass’tan elde edilen verilere göre, tarihsel olarak kaydedilen en kötü Mayıs ayı aslında paritenin yüzde 35,3 kaybettiği geçen yıldı.

Ancak uzmanlara göre Nisan’ın performansından sonra geri dönüş şansı zayıf görünüyor. 2022’den önce üst üste dört yıl boyunca, Bitcoin tersine Nisan ayında en az yüzde 32’lik bir kazanç gördü. Ancak bu yıl, Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere yüzde 17,3’lük bir kayıpla rekor kırdı.

BTC 100 haftalık hareketli ortalamaya düşüyor

Kısa vadeli Bitcoin fiyat hareketi söz konusu olduğunda analistlerin tavsiyesi, neredeyse aynı: Dikkatli olun. Haftalık kapanışın ardından BTC/USD yazı yazılırken 30.000 dolara düşmeye devam etti. Uzmanlara göre bir sonraki aşamada 33.000 dolar ve Ocak ayının en düşük seviyesi olan 31.800 doları test etmek istiyor. On-chain analiz kaynağı Material Indicators, Twitter takipçilerine Binance emir defterinden kaybolan teklif desteğini gösteren bir grafiği paylaştı ve “düşmekte olan hisseyi almayın” anlamına gelen “don’t try to catch this knife” ifadelerini kullandı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.