İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

Paskalya bayramı Bitcoin boğaları için acıya yol açarken, bu hafta Bitcoin fiyat performansını etkileyecek 5 faktörü inceleyelim. Analist Willliam Suberg, önümüzdeki günlerin piyasa iklimini tartışıyor…

Paskalya bayramı Bitcoin (BTC) için 40 bin dolar altında sonuçlandı

Bitcoin spot yatırımcıları için sinir bozucu bir zaman. Geleneksel piyasa rehberliği olmadan, Bitcoin dört günlük “saat dışı” ticaretle karşı karşıya, bu da likiditenin normalden daha zayıf olduğu anlamına geliyor. Bunun, herhangi bir ani fiyat hareketini dalgalandırma ve normalden daha büyük zincirleme etkilere neden olma alışkanlığı vardır. Örneğin, alıcı desteğinin belirli bir fiyata çekilmesi durumunda, daha az katılımcı ve daha az nakit olduğunda, panik daha kolay bir şekilde ortaya çıkabilir ve bunu azaltmak için daha az nakit elde edilebilir.

Böyle bir senaryo, Paskalya hafta sonu boyunca birkaç kez oynandı. Çoğunlukla yatay işlem yaparken, BTC/USD toparlanmak için mücadele ettiği ani düşüşler yaşadı. Pazar gecesi, piyasa, bir dakikalık tek bir mumda 800 dolarlık bir kayıp da dahil olmak üzere, birkaç dakika içinde 1.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, on-chain veri kaynağı Material Indicators’den elde edilen verilere göre 39.000 dolar desteği kaybedildi. Cuma günü, indikatörün alıcı desteği bloğunun spot fiyatın hemen altında olduğunu kaydetti, bu şu anda yok ve potansiyel olarak Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasını (200 WMA) içeren çok daha derin bir geri çekilme olasılığını açıyor.

TradingView’den alınan verilere göre 200 WMA şu anda 21.000 doların biraz üzerinde bulunuyor. Seviye oldukça önemli, ayı piyasalarında asla spot fiyat tarafından kırılmaz ve Bitcoin tarihi boyunca sürekli yükselir. Material Indicators bu arada Twitter yorumlarında “50, 100 ve 200 Haftalık MA kilit seviyelerdir” diye devam etti:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.