İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyecek 7 Gelişme!

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyecek 7 Gelişme!

Bitcoin (BTC), Ukrayna’da derinleşen jeopolitik kabusun gölgesinde yeni bir haftaya başlıyor. Yatırımcılar ve savaştan doğrudan etkilenenlerin güvenli bir sığınak aradıkları varsayılmasına rağmen, bu genel olarak Bitcoin veya stablecoin’ler olmadı.  İşleri ne değiştirebilir? Kriptoks.com olarak bu hafta göz önünde bulundurulabilecek bazı faktörleri aktarıyoruz…

Makro güçler Bitcoin için dalgalı, “zorlu” bir haftayı işaret ediyor

Tarihsel emsal bir yana, borsanın mevcut Avrupa düşmanlıklarını “sevmediği” açıkça ortaya çıktı. Kayıplar geçen hafta yükseldi ve küresel hisse senetleri toplamda 2.9 trilyon dolar değer kaybetti.   Bloomberg Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone için, Bitcoin’in gün içi performansı, önümüzdeki haftanın riskli varlıklar için gerçekten “zor” olması gerektiği anlamına geliyordu.

Twitter’da bazıları “Bitcoin 2021 aşırılıklarından sonra deflasyonist güçlerle karşı karşıya, ancak kripto farklı güç gösteriyor” dedi. McGlone, “2002’deki kayıplar Nasdaq 100’ün yarısından daha az olan BTC, küresel dijital teminata doğru olgunlaşıyor olabilir,” ifadelerini kullandı.

CME boşluğu  BTC’de neleri gösteriyor?

Pazar günü, BTC/USD Bitstamp’ta 37.592 dolara düşerek Şubat ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerini işaretledi ve sonraki kazançlarını tamamen sildi. Pazartesi günü, trader Matthew Hyland “Bitcoin kritik destek bölgesinin altına düştü” diye uyardı ve aralıkta destek ve direnç olarak gösterdiği çeşitli fiyat seviyelerini gösterdi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.