İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

Boğalar 40.000 doların üzerinde desteği korumak için mücadele ederken, Bitcoin (BTC), Nisan ayının ikinci haftasına hafif bir düşüş ile başlıyor. Son derece düşük volatiliteli bir hafta sonundan sonra, en son haftalık kapanış piyasa sinirlerinin geri geldiğini gördü ve klasik bir şekilde BTC/USD Pazar gününün son saatlerinde düştü. Bu sırada makro güçler büyük trend değişimleri vaat etse de alıcı talebi olmadığı belirtiliyor. Peki, bu hafta neler olacak?

Bitcoin fiyatında “büyük düşüş” yaşanacak mı?

Pazartesi, BTC/USD paritesinin haftalık kapanışa doğru düşerken bir gecede kısa süreliğine kaybettiği 42.000 dolarlık bir geri alımla başlıyor. Bu süreçte Bitstamp’ta 41.771 dolara ulaşan Bitcoin, 23 Mart’takilerle eşleşerek haftaların en düşük seviyelerini gördü. Bunu sırada geçen dönemden elde ettiği tüm kazançlarından vazgeçti. Bununla birlikte, uzmanlara göre bu, destek olarak önceki direncin yeniden test edilmesiyle sonuçlanabilir.

Ancak birçok trader bir tersine dönüşün yakında başlayacağını umuyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Credible Crypto, fiyat hareketlerinin arkasında Bitfinex balinalarına işaret etti.  Credible Crypto, hem Bitfinex balina alımı hem de Bitcoin’in Aroon indikatörünün son günlerde yükselişe geçtiğini gösteren yeni grafik verileri hakkında yorum yaptı. Bir varlıktaki yükseliş trendlerini veya düşüş trendini belirlemek için tasarlanan Aroon, Bitcoin’in önceki en yüksek tepe noktası olan 2017’den bu yana yalnızca altı kez düşüşten yükselişe “geçişler” yaptı.

Rekt Capital ise BTC’de destek olarak 43.100 dolara, bunun üzerinde ise 43.100-50.000 dolar aralığında yüksek bir hareket için konumlanacağını belirtti. Bunun dışında analist Michaël van de Poppe, Pazar günkü geç düşüşün, Pazartesi gününün başlangıcında kısa vadeli bir fiyat hedefi sağlamak için bir CME vadeli işlem açığı potansiyelini kapattığını da kaydetti.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.