İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin (BTC), 46.000 doların üzerindeki yıllık açılış fiyatına döndükten sonra Mart ayının son haftasına bir patlama ile başladı. Cumartesi gününden bu yana yükselmeye devam eden BTC, aylardır görülmeyen seviyeleri gördü. Peki, yükseliş devam edecek mi? Bu hafta BTC için neler bekleniyor? İşte bu hafta Bitcoin ve altcoin’leri etkileyebilecek 5 madde…

Bitcoin 2022’deki düşüşünü sonlandırıyor mu?

Yeni yıldan bu yana grafikte olmayan bir manzara görüldü ve BTC/USD 47.000 dolardan geri döndü. 24 saat içinde neredeyse 3.000 dolar sıçradıktan sonra, en büyük kripto para birimi, aylarca boğaları yerinde tutan direnç seviyelerine sert bir darbe indirdi. 46.000 doların önemi neredeyse uzun süredir sıcak bir konu oldu – çoğu kişi, bu seviyeye geri dönüşün, Bitcoin’in bir kez daha büyük şeylere hazır olduğunun işareti olacağını söyledi. İnsanlar, daha fazla yükselme potansiyelini göz ardı etmiyor.

Analist ve istatistikçi Willy Woo, “Bitcoin için temel satın alma baskısı artık boğa piyasası bölgesine tırmandı” dedi. Bu arada, 46.000 dolarlık argümanın önemli bir destekçisi olan analist Matthew Hyland, bir sonraki uzun vadeli direnç duvarı olarak kırılacak 52.000 dolarlık bir hedef verdi. Twitter gönderilerinde, hareketin öncesinde Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) göstergesinde bir kırılma olduğunu ve kendisinin de klasik bir kırılma trendi sinyali olduğunu ekledi. Bu nedenle, RSI’nin rallinin kapsamını belirleyebileceği düşünülüyor.

Bitcoin ve hisse senetleri ayrışıyor mu?

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere enflasyon, Avrupa’daki savaş ve korona virüsün geri dönmeye devam eden tehdidi ile yorumcular 2022’de hisse senetleri ve risk varlıkları için kasvetli tahminlerde bulundu.  Mart 2020 tarihine dikkat çeken bazıları, bu olayı takip eden “kolay para” çağının sona erdiğini ve yalnızca niceliksel genişlemenin devam etmesinin, Bitcoin’in o yıl sonra elde ettiği büyük sermaye akışlarını geri getireceğini savundu.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.