İşte Bu Hafta Bitcoin, DOGE ve Altcoin’leri Etkileyecek Gelişmeler!

İşte Bu Hafta Bitcoin, DOGE ve Altcoin’leri Etkileyecek Gelişmeler!

Sakin bir hafta sonundan sonra, Bitcoin (BTC), Şubat ayından bu yana en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirmeyi başardı ve 40.000 doların altında yakın bir düşüşün girebileceği endişelerini ortadan kaldırdı.  Küresel piyasalar haftalarca süren savaşa dayalı hareketlerinin ardından toparlanma yaşarken, yatırımcılar bu hafta piyasaları nelerin etkileyebileceğini merak ediyor. İşte, bu hafta yatırımcıların gözünde bulundurabileceği çeşitli maddeler…

Hisseler yükseliyor: Bitcoin nasıl etkilenecek?

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’e göre bu hafta sonu “çılgın” görünebilir, ancak görünüşe göre sadece bir ay içinde piyasalar, devam eden Rusya-Ukrayna savaşını unutmaya başladı. Önceki haftalarda volatilitenin ana tetikleyicisi olan savaşın, yaptırımların şoku gelip gittikten sonra giderek daha güçsüz bir piyasa belirleyicisi haline geldiğini söylüyor. Öte yandan Çin hisse senetleri, hükümet baskısının ardından teknoloji hisselerinin öncülüğünde bu yıl sert bir darbe aldı, ancak Pekin’de istikrarı artırma yönünde görünen bir dönüş istenen etkiyi gösteriyor.

Asya’nın liderlik ettiği yerde, Avrupa ve Amerika bu haftayı takip ediyor – piyasalar yükselişe geçiyor ve Avrupa’nın Stoxx 600 örneğinde savaşın neden olduğu kayıpları çoktan ortadan kaldırdı. Uzmanlara göre toparlanma devam ederse, dikkatler Bitcoin’in borsalarla ve özellikle ABD’dekilerle olan korelasyonuna geri dönecek. Decentrader tarafından belirtildiği gibi, korelasyon paradigması henüz kırılmadı.

Analist Filbfilb bir raporunda, “Rusya-Ukrayna ihtilafının dönem boyunca görülebilen yüksek bir korelasyonla başlamasından bu yana, eski pazarlarda fiyat hareketi, Bitcoin’in belirsiz zamanlarda riskli bir varlık olmaya devam ettiğini gösteriyor” dedi. Büyüyü bozmak için ne gerekir? Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’e göre, yatırımcıların bunu öğrenmek için önümüzdeki haftadan daha uzun süre beklemesi gerekebilir.

Bitcoin grafiğinde “death cross” oluştu

Bitcoin, haftalık grafiği bir ayın en yüksek kapanışına götüren etkileyici bir “yutan mum” ile haftayı bitirmeyi başardı. Yaklaşık 41.000 dolar, Mart devam ederken bu nedenle daha sağlam bir temel üzerinde. Bununla birlikte, analistler hala olası bir zayıflık dalgasının gelmesinden endişe duyuyorlar. Örneğin, güçlü kapanışa rağmen, haftalık grafik geçen hafta “death cross” olarak adlandırılan bir formasyon gördü.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.