İşte Bu Hafta Bitcoin, ADA, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 9 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin, ADA, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 9 Şey!

Bitcoin (BTC), yeni bir haftaya ve yeni bir çeyreğe 46.000 doların biraz üzerinde başlıyor. Bitcoin ve altcoin’ler için önemli olduğu düşünülen faktörler, önümüzdeki haftaki fiyat performansıyla ilgili olarak inceleniyor. İşte detaylar…

Enflasyon, para basımıyla buluşuyor

Kriptoks.com olarak daha önce de aktardığımız üzere COVID sonrası “kolay para” döneminin sonu ve bunun Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerindeki etkisi hakkında çok konuşuldu. Ancak şimdiye kadar, temel bir değişimin devam ettiğine dair çok az işaret varken, bu hafta Asya’da bunun tam tersi doğru gibi görünüyor. Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’in altını çizdiği gibi, Japonya’nın merkez bankası Japonya Merkez Bankası (BoJ), bilançosuna ekleme yaptı ancak daha fazla likidite bastı.

Bu sırada bazıları, merkez bankalarının yakında likidite enjeksiyonlarını yeniden başlatmaktan başka seçeneklerinin olmayacağını iddia ediyorlar. BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, “Faturalarını ödemek ve vatandaşlarını memnun etmek için para basmanın cazibesine direnen hiçbir hükümet yoktur,” ifadelerini kullandı ve aşağıdakileri ekledi:

Unutmayın: fiyatı artan altın veya Bitcoin değil, fiyatlandırıldığı fiat para biriminin değerindeki düşüş.

ABD Merkez Bankası (FED) yetkilileri konuşacak

Bu sırada, hafta boyunca bazı Fed yetkilileri konuşmalar gerçekleştirecek. Bu hafta konuşma yapacaklar arasında sırasıyla şu isimler var: Lael Brainard, Nael Kashkari, Patrick Harker ve James Bullard. 

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.