İşte Bitcoin İçin İzlemeniz Gereken Yeşil ve Kırmızı Sinyaller!

İşte Bitcoin İçin İzlemeniz Gereken Yeşil ve Kırmızı Sinyaller!

Geçtiğimiz Cumartesi 40.000 dolar desteğini kaybeden Bitcoin (BTC) üzerindeki satış baskısı sürüyor. Tekrar toparlanma fırsatı bulamadan 38.000 doların altına bile geriledi. Şimdilik fiyat son derece dalgalı seyrederken, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmemize yardımcı olabilecek bazı on-chain sinyallerine göz atalım.

Bitcoin (BTC) on-chain metrikleri

On-chain analisti Ali Martinez, Glassnode’dan gelen verileri kullanarak Bitcoin için bazı varlıklara göre ayarlanmış durgun fiyat hareketlerine dikkat çekiyor. Yakın tarihli analizlerinde Martinez, şunları paylaştı:

Entity-Adjusted DF verilerine göre, eski eller BTC harcama davranışlarını önemli ölçüde düşürdü. 250.000 veya daha düşük bir dinlenme değeri, BTC için sağlam bir geçmiş satın alma bölgesini gösterir. 6 Ocak’tan bu yana Bitcoin’in atıl değeri 250 binin altına düştü ve şu anda 228 binde duruyor.

Bitcoin’in toparlanma yolu ise basit olmayacak. Analiste göre 40.000 dolar ve daha fazlası için BTC’nin belirli kilit dirençleri aşması gerekiyor.

Aşağı yönlü riskler

Bitcoin balinalarının son davranışı, büyük bir düzeltmenin eşiğinde olabileceğimize işaret ediyor. Kripto analisti Ali Martinez, Santiment’ten gelen verilere atıfta bulunarak şunları söylüyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.