İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor!

İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor!

ABD merkezli kripto teknoloji şirketi Paxos ile İsrail’in en büyük bankalarından biri olan Bank Leumi, Perşembe günü yapılan anlaşmanın ardından ortaklıklarını duyurdu. Bank Leumi, İsrail’de kripto ticaretine izin veren ilk şirket olacak. Banka, müşterilerine, Bitcoin ve popüler bir altcoin için işlemleri açmaya hazırlanıyor…

Bank Leumi altcoin ticaretine izin verecek

Liste şimdilik Bitcoin ve Ethereum ile sınırlı. 24 Mart’ta yapılan duyuruya göre Bank Leumi, dijital platformu Pepper Invest aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum’da kripto ticaretine izin verecek, ilk çıkış tarihi ve düzenleyici izin daha sonra belirlenecek. Leumi’nin dijital kolu Pepper Invest, müşterileri için kripto ticaretini kolaylaştırmak amacıyla vergi karmaşıklığını yönetecek ve İsrail Vergi Dairesi standartlarına göre vergi tahsil edecek. Müşteriler ayrıca kripto cüzdanı indirmek zorunda kalmadan kripto para birimi alım satım hizmetini kullanabilecekler.

Pepper Invest’in alım satım hesabını kullanarak kripto para alım satımına ilişkin şirketin açıklaması:

Basit satış prosedürü, şu anda mevcut olan araçları kullanarak kripto para birimlerini cari hesapta bulunan paraya dönüştürmenin mevcut zorluğuyla ilgili önemli bir yeniliktir.

Pepper CEO’su Uri Natan, İsrail’de kripto ticaretine öncülük etme konusunda şunları söyledi:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.