İflasın Eşiğindeki Şirket, AAVE ve Bu 14 Altcoin’i Satabilir!

İflasın Eşiğindeki Şirket, AAVE ve Bu 14 Altcoin’i Satabilir!

Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital’de (3AC) bir şeyler ters gidiyor. Ancak bunun firmanın iflas ettiği anlamına gelip gelmediği henüz belli değil. 3AC’nin “iflas etmesi” durumunda, şirketin yatırım yaptığı AAVE de dahil bazı kriptoların satılabileceği konuşuluyor. Bu sırada, çıkan yeni haberlere göre kripto şirketi BlockFi da; 3AC’nin tasfiyesinde yer alan gruplardan oldu.

Three Arrows Capital AAVE ve bu coin’leri satacak mı?

Geçen yıl kurulan ve tahmini 10 milyar doları yöneten hedge fonu Three Arrows Capital, kriptonun en büyük projelerinin çoğunda pozisyona sahip. Bu coin’ler şu şekilde sıralanabilir: Bitcoin, Ethereum, Solana, Axie Infinity, Avalanche, Polkadot, Near Protocol, Terra, Trader Joe, Aave, Orca, Mina Protocol, Kusama, Ardana. Three Arrows Capital, 40 milyon dolarlık Lido Staked Ethereum (stETH) dahil olmak üzere; varlıklarını satıyor gibi görünüyordu.

Twitter’daki araştırmacılar ve analistler, bunun 264 milyon dolarlık Aave kredisi ve 35 milyon dolarlık Compound kredisinin tasfiyeye girmesini engellemek olduğunu söylüyorlar. Salı günü erken saatlerde, Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu; firmanın kendisini ayakta tutmak için adımlar attığına dair bir güvence veriyor gibiydi. Tarafları tanımlamadan veya neyin üzerinde çalışılması gerektiğini belirtmeden bir tweet attı. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz gibi tweet’te, “İlgili taraflarla iletişim sürecindeyiz. Bunu çözmeye tamamen kararlıyız” dedi.

BlockFi için söylentiler çıktı

Financial Times’a göre BlockFi, Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiyesine dahil olan birkaç şirketten biriydi. 15 Haziran Salı günü, Three Arrows Capital’in likidite sorunları yaşadığına dair raporlar dolaşmaya başladı. Kaynaklar, 3AC’nin borç verenlerinin şirketten 400 milyon dolar tasfiye ettiğini öne sürdü. Ancak, bu raporlar sırasında hangi şirketlerin tasfiyeye dahil olduğu belirsizdi. Şimdi, Financial Times, kripto kredi şirketi BlockFi’ın duruma dahil olan bir firma olduğunu bildiriyor.

Times Perşembe günü yaptığı açıklamada, BlockFi “3AC’nin pozisyonlarından en azından bazılarını tasfiye eden gruplar arasındaydı” dedi. Yani BlockFi, daha önce kendi borçlanma faaliyetlerini desteklemek için koyduğu teminatları kullanarak 3AC’nin pozisyonlarına yatırımı azalttı. BlockFi’ın baş risk yetkilisi Yuri Mushkin, Financial Times’a, şirketinin “en iyi ticari kararını… yükümlülüklerini yerine getirmeyen büyük bir müşteriyle” uyguladığını söyledi. Ayrıca BlockFi’ın “bu karşı tarafla ilk harekete geçenlerden biri” olduğunu söyledi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.