İddialı Tahmin: Bitcoin 7 Gün İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

İddialı Tahmin: Bitcoin 7 Gün İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Şu anda yatırımcılar, Bitcoin hakkında iyimser olmak için çok az nedene sahip. Fiyat 20.000 dolar civarında sabit kalırken, çeşitli on-chain indikatörlerde olumsuz sinyaller veriyor. Ancak, uzun vadede piyasa düşüşte görünse de, önümüzdeki hafta kısa bir rahatlama görülebilir.

Bitcoin analizleri önümüzdeki hafta için neler söylüyor

Bitcoin fiyatı henüz 22.000 doların üzerinde kalıcılık sağlamadı. Bu esnada, çeşitli on-chain indikatörlerde negatif hale geliyor. Uzun vadeli piyasanın daha fazla düşüş öngörmesine rağmen, önümüzdeki hafta geçici bir rahatla olabilir. Bu arada, hafta sonu dalgalanmasını tetikleyecek pek çok iyileşme belirtisi yok.

Santiment’e göre, piyasada artık daha aktif benzersiz Bitcoin adresleri var. Benzer bir farlılığı en son Aralık 2020’de gördük. Bu da büyük bir yükseliş beklentisini güçlendiriyor. Aynı zamanda BTC, 2017’deki 20.000 dolarlık önceki rekorunu kırdı. Bir başka cesaret verici işaret, Bitcoin balinaları tarafından yapılan Coinbase para çekme sayısıydı. Coinbase’deki ortalama Bitcoin çıkışları, bu yazı itibariyle dokuz yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

“Piyasa çökmeye devam edecek”

Ancak, genel olarak ortalama mevduatın da çok daha yüksek olduğunu hatırlamak önemlidir. Öte yandan, madencilerin satışları arttı. Birçok analist, çöküşün nedeninin madencilerden kaynaklanacağını söylüyor. Analist, tarafsız bir bakış açısıyla BTC’nin aşağıdaki gibi tepki vermesini bekliyor.

Analistler, Bitcoin fiyatında önümüzdeki hafta hangi seviyeleri bekliyor?

“Moonshot” terimi bu durumda kötüye kullanılmaktadır. Bununla birlikte, 23.030 dolar eşiğini yeniden test etmek yine de faydalı olacaktır. BTC, değerinin şimdi toparlandığı mevcut yukarı yönlü engeli (sarı çizgi) aşarsa durum iyileşecektir. Güçlü bir yükselişin ardından destekteki düşüş, değerinin 30.000 doların altına düşmesine neden olabilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.