Hesapları Değiştiren Tahmin: Bitcoin, Yılın 2. Yarısında Bu Seviyelerde!

Hesapları Değiştiren Tahmin: Bitcoin, Yılın 2. Yarısında Bu Seviyelerde!

Kendi alanında lider bir bağımsız araştırma şirketi olan FSInsight, ‘Digital Assets in a Post-Cycle World’ başlıklı bir notta, lider kripto Bitcoin (BTC)’nin geçen yılın dördüncü çeyreğinin sonuna doğru hisse senetleriyle giderek daha fazla doğrusal korelasyon oluşturduğunu ve yükselen enflasyon karşısında merkez bankalarının sıkılaşması ihtimaliyle karşılaştığında ise düşmeye başladığını söylüyor. Araştırma şirketinin Bitcoin ve Ethereum’a ilişkin değerlendirmelerini ve tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.  

FSInsight’dan Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarını sevindiren tahminler

FSInsight’ın dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell Cuma günkü notta, Bitcoin ile sermaye piyasaları arasındaki korelasyonun daha belirgin hale geldiğini ve kurumsal şirketlerin ve fonların da kripto piyasasına girmesiyle, Bitcoin’in artık teknoloji hisseleri ile güçlü bir şekilde ilişkilendirildiğini belirtiyor. Bununla birlikte, Sean Farrell, Bitcoin’in hala lider olduğunu ve 2022’ye dalgalı bir başlangıcın ardından kripto paranın yılın ikinci yarısında 200.000 dolara ulaşabileceğini de sözlerine ekliyor.

FSInsight ayrıca, merkezi olmayan finansın (DeFi), Non Fungible Token (NFT)’ler ve diğer Web 3 uygulamalarının Ethereum ağının muazzam büyümesini sağladığını vurguluyor. Raporda, lider altcoin Ethereum’un cloud (bulut) platformlarına göre değerinin düşük olduğu belirtiliyor ve ağın yerel tokeni olan ETH’nin 2022’de 12.000 dolara ulaşabileceği tahmin ediliyor.

FSInsight tarafından hazırlanan notta ayrıca, Ethereum’un 2022’de Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçişi konusunda iyimserlik olduğu ve bu gelişmenin gerçekleşmesi durumunda, Bitcoin performansından bağımsız olarak büyük olasılıkla sermaye girişleriyle sonuçlanacağı ifade ediliyor.

Kripto kışının konuşulduğu geçen haftalara göre halihazırda kripto piyasasının durumu hiç de fena görünmüyor. Lider kriptonun öncülüğünde piyasa hayat emareleri göstermeye başladı ve Bitcoin bir süredir dolaştığı 30.000 dolarlı seviyelerden 40.000 dolarlı seviyeleri tekrar gördü. Onu takip eden lider altcoin Ethereum da 3.000 doların üzerine çıkmayı başardı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sıralarda BTC, son 24 saat içinde %6,34 kazançla 44.228  dolardan işlem görürken, ETH, %6,04 artışla 3.172 dolardan el değiştiriyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.