Herkesin Merak Ettiği Soru Cevaplandı: Bitcoin Dibe Vurdu Mu?

Herkesin Merak Ettiği Soru Cevaplandı: Bitcoin Dibe Vurdu Mu?

Bitcoin’in (BTC) gücü ve diğer faktörler göz önüne alındığında, yatırımcılar “düşüşü satın almanın” iyi bir strateji olup olmadığını merak ediyor. Bitcoin dipte mi veya daha yolu var mı? Güncel analizleri derledik…

Analistler Bitcoin fiyatının dibi görüp görmediğini tartışıyor

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, Terra ekosisteminin çökmesi ve bunun Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altcoin fiyatları üzerindeki zincirleme etkisi stablecoin’lerin istikrarsızlığını izledikten sonra gerçekleşen panik satış kripto para piyasası için zorlu bir haftaya neden oldu. Doların güçlenmesi ve Fed’in yıl boyunca faiz oranlarını artıracağını ima etmesiyle, kripto piyasası için aşağı yönlü rüzgarlar 2021’in sonlarından bu yana hissedilmeye devam ediyor. Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporuna göre, DXY için 14 aylık RSI, “2014’ün sonundan 2016’ya kadar olan süreçten bu yana ilk kez 70’in üzerine çıktı.”

Bu dikkate değer çünkü bunun daha önce meydana geldiği 14 vakadan 11’i “sonraki 12 ay boyunca %78’lik daha güçlü bir dolara yol açtı”, bu da kripto paralar için acının daha da kötüleşme olasılığına işaret ediyor. Ortalama olarak DXY, RSI 70’in üzerine çıktıktan sonra kabaca %5,7 arttı ve bu 13 Mayıs’taki okumadan itibaren “DXY Endeksini 2002’den bu yana en yüksek seviyesi olan 111’in biraz altına çekecek.”

Delphi Digital analistleri şunları söylüyor:

DXY ve BTC arasındaki korelasyonun nispeten güçlü olduğunu varsayarsak, bu kripto piyasası için hoş bir haber olmaz.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.