Hazine Bakanlığı Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı! İçeriği Ne?

Hazine Bakanlığı Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı! İçeriği Ne?

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimleriyle alakalı yeni bir rapor yayınladı. Aslında kripto firmaları, ABD hükümetinden çıkan bir dizi raporu sabırsızlıkla bekliyordu. Raporun, Biden yönetiminin ve düzenleyicilerin dijital varlıklar hakkında ne yapmayı planladığını açıklığa kavuşturacağını düşünüyorlardı. Ancak durum pek de öyle olmadı. Raporlar çıktı, ancak Biden yönetiminin kriptoya bakış açısı bulanık olmaya devam ediyor.

Hazine Bakanlığı yeni kripto para raporu yayınladı

Üçü Cuma günü yayınlanan Hazine Bakanlığı raporları, hükümetin kripto risklerini değerlendirmeye devam etmesini tavsiye ediyor. Ayrıca, yaptırım eylemlerini sürdürmesini ve dijital bir dolar üzerinde çalışmaya devam etmesini öneriyor. Hazine Bakanı Janet Yellen bir brifingde gazetecilere verdiği demeçte raporlar hakkında konuştu. Yellen şunları söyledi:

“Raporlar, finansal hizmetler için kullanılan kripto para birimlerinin yol açtığı problemleri ve riskleri açıkça tanımlıyor. Gelecekte bu riskler ortadan kalkarsa, kripto paralar ve diğer gelişen teknolojiler önemli fırsatlar sunacaktır.”

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere raporlar, Joe Biden’ın Mart ayında imzaladığı yürütme emrinin akabinde geldi. Bu emirde Biden, federal kurumları kripto para ekosistemi etrafındaki farklı yönleri ve sorunları analiz etmeye çağırdı. Ayrıca, ABD’nin dijital varlık sektöründe nasıl lider olabileceğine dair öneriler sunmalarını istedi. Hazine Bakanlığı gibi bakanlıklar ve düzenleyici kuruluşlar tarafından toplam 21 rapor yayınlayacak.

En önemli soru hâlâ belirsizliğini koruyor

Şimdiye kadar çeşitli raporlar yayınlanmasına karşın en önemli sorulardan biri cevapsız kalmaya devam ediyor: “Bir tokeni menkul kıymet yapan şey nedir?” Token verenler ve ticaret platformları bir cevap için açlar ve endüstri bir harita olmadan gezinmekten şikâyet etmeye devam ediyor. Bu nedenle, bu sorunun yanıtını bilmemek maliyetli yaptırım eylemleri getirme potansiyeli taşıyor. SEC Başkanı Gary Gensler, kripto işletmelerinin önünde açık ve basit bir harita olduğu konusunda ısrar ediyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.