Hazine Bakanı’ndan Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek Açıklamalar!

Hazine Bakanı’ndan Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek Açıklamalar!

Düzenlemeler söz konusu olduğunda ABD’nin en saygın isimlerinden biri olan Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin ve altcoin’leri yakından ilgilendiren açıklamalar yapıyor. Öne çıkan başlıklardan biri “düzenleyici çerçeve kriptoda yeniliği teşvik etmeli”.

Kripto paralar desteklenmeli ve geleneksel finansal sistemle uyumlu olmalı

Bugün saat 17:30’da konuşmaya başlayan Yellen, kripto para piyasasındaki düzenlemeleri desteklemek için düzenleyici çerçeveye duyulan ihtiyacı vurguluyor. Bu, kripto piyasası üzerine gözetim getirmeyi amaçlayan beyaz saray tarafından yayınlanan son yürütme emriyle uyumlu. Yellen’ın Washington’daki Amerikan Üniversitesi’nde yaptığı konuşmanın bir bölümü şöyle:

Düzenleyici çerçevelerimiz, özellikle finansal sistemi ve ekonomiyi bozabilecek riskleri yönetirken sorumlu inovasyonu desteklemek için tasarlanmalıdır. Bankalar ve diğer geleneksel finans firmaları kripto para piyasalarına daha fazla dahil oldukça, düzenleyici çerçevelerin bu yeni faaliyetlerin risklerini uygun şekilde yansıtması gerekecek.

Ana akım finansal sistemler Bitcoin ve altcoin geçişinde dikkatli olmalı

Bankalar ve diğer finansal kurumlar, son zamanlarda kripto paralara daha fazla ilgi gösterdi. Raporlara göre, bazı bankalar kripto paraları çalışanlarının tasarruf planlarına dahil etmeye başlıyor ve kripto yatırımı yapmalarını teşvik ediyor. Yellen ise bu konuda, düzenleyici çerçevenin bu riskleri vurgulaması gerektiğini, böylece kripto paraları benimseyen ana akım finansal kurumların farkında olması ve bilinçli kararlar vermesi gerektiğini söylüyor.

Kripto paraların finans ile uyumu ve merkezi kurumlara olan güvensizlik sebebiyle artan benimsenme gören akıllı sözleşme teknolojisi, Yellen’ın değindiği diğer başlıklar arasında. Hazine Bakanı, yeni teknolojinin finans ile uyumlu geliştiğini söylüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.