Haftanın Bitcoin ve Altın Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Haftanın Bitcoin ve Altın Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Yeni bir haftaya girerken, yatırımcılar iki büyük varlığa – altın ve Bitcoin’e odaklanmış durumda. Bugünkü yazımızda analist Ross J Burland’in haftaya yönelik altın yorumlarını, analist Rakesh Upadhyay’in ise haftalık BTC yorumunu ele alacağız.

Haftalık altın grafiği nelerin habercisi?

Önceki haftanın analizine göre, haftanın altın grafiği yakın vadeli direncin belirlediğini ve günlük grafiğin önemli olarak vurguladığı açılış baskısını gösteriyordu. Ayrıca, boğaların ayıların taahhütlerine meydan okumaya başladığı görülebiliyordu. Altın analisti Ross Burland’e göre bu, görünümün önümüzdeki hafta için yükselişe geçmesini sağlıyor.

Analiste göre, yukarıdaki grafiğe göre, altının fiyatı direnci şu şekilde test etmeye devam etti:

Altın için “mavi gökyüzü” geliyor mu?

Gösterildiği gibi, fiyat yeni oluşan direnci kırdı ve şimdi önceki direnci test ediyor. Boğalar haftaya yükselişle başlamak için koşuyor ve 1.970 doların kırılması, analiste göre önümüzdeki hafta için yukarı yönlü bir uzantının görülmesini sağlayacak.  M-formasyonu, önceki analizde tanımlanan bir modeldi:

Burland, bunun bir geri dönüş modeli olduğunu ve formasyonun boyun çizgisi fiyatı cezbetmek için uzayacağına dikkat çekiyor. Analiste göre 10 Mart’ın en yüksek seviyesi olan 2.010 dolara yakın bir kırılma, “mavi gökyüzü” için yolu açacak.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.