Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Bitcoin fiyatı, herhangi bir yönlü önyargı belirtisi olmaksızın iki önemli seviye arasında sıkışıp kalıyor. Dik bir düzeltmeyi önleyen kritik destek alanı, her yeniden testte zayıflıyor gibi görünüyor. Ancak boğalar, 39 bin dolar bölgesinden hemen vazgeçmeyeceklerini doğruladı. BTC fiyatı bir kez daha 40 bin dolar üzerinde işlem görürken, analistler 45 bin doların ardından ATH seviyelerinin tekrar masada olacağını düşünüyor. Bu fikre sahip birkaç analistin beklentilerine bakalım.

Bitcoin, yapısal desteği zayıflatarak 30 bin dolara bir çöküşü işaret ediyor

Bitcoin fiyatı kabaca 45.000 ila 35.000 dolar arasında konsolide oluyor ve buna son iki aydır devam ediyor. Ocak ayının sonundaki çöküş, aynı derecede güçlü bir satın alma baskısı ile karşılaştı ve 34.752 dolarlık destek seviyesinin üzerinde bir kapanışa yol açtı.

Bu seviye, aşağı yönde dik bir düzeltmenin önlenmesinde çok önemliydi. BTC bu çöküşten kurtulurken, 36.398 dolar ile 38.895 dolar arasında değişen bir talep bölgesi oluşturdu. Bu aşamanın devamında BTC, bölgeden etkileyici itici hareketler gördü. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı bu direnci üçüncü kez etiketlediğinden, söz konusu desteğin cazibesi ve gücü azalıyor. Bu nedenle, bu desteğin tekrar edilmesi 34.752 dolara doğru yolu açabilir. Bu bölgenin altında bir günlük kapanış, 30.000 dolarlık psikolojik bariyere bir çöküşü tetiklemede kilit rol oynayacak.

Bitcoin 35 bin dolar desteğini ihlal ihlal ederse

Böyle bir senaryo gerçekleşirse, BTC muhtemelen daha düşük seviyelere sarkacak ve Temmuz 2021’de fırlatma rampası görevi gören 29.100 dolar destek seviyesinin altında kalan sat-stop likiditesini toplayacaktır. Muhafazakar bir bakış açısından, 29.100 dolara düşen düşüş, potansiyel bir dibi işaret eden bir teslim olma hareketi olarak hizmet edebilir. Bu ayı senaryosunda, yukarıda bahsedilen seviyenin kırılması BTC’yi 23.000 dolara itebilir ve bu da ikinci potansiyel dip olabilir.

Bitcoin fiyatı için teknik bakış açısını desteklemek içib IntoTheBlock’un Global Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeline başvurulabilir. Bu endeks, kabaca 5.06 milyon adresin ortalama 23.251 dolar fiyatla yaklaşık 2.45 milyon BTC satın aldığını gösteriyor. Bu nedenle, bu alan önemli bir destek seviyesi olacak ve 11.443 dolardan 36.754 dolara kadar uzanacak. 36.754 dolarlık destek seviyesinin kırılması, analist Akash Girimath’a göre 30.000 dolara veya 23.251 dolara feci bir çöküşün anahtarı olabilir. İlginç bir şekilde, bu seviyeler teknik açıdan bahsedilen engellerle mükemmel bir uyum içinde.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.