Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Bitcoin fiyatı, haftalık arz ve günlük talep bölgesi arasında gidip geliyor ve bu da belirli aralıklarda bir harekete yol açıyor. Son artış, üst sınırı yeniden test etmekte yetersiz kaldı ve şu anda istikrarlı bir destek seviyesi bulmak için düzeltme yapıyor. Peki, sırada hangi seviyeler var? Analist Akash Girimath, yatırımcıların beklemesi gerekenleri aktardı. Kriptoks.com olarak detayları paylaşıyoruz…

Bitcoin fiyatı boğaların geri dönüşünü umuyor: 80.000 dolar kartlarda

Bitcoin fiyatı, 28 Şubat’ta 36.398 dolardan 38.895 dolara kadar sağlam bir sıçrama yaşadı ve yüzde 22 ralli yaptı. Bu yükseliş trendi, haftalık arzı yeniden test etmek için 138 doların altına düştü ve 45.550 dolardan 51.860 dolara yükseldi. Girimath, son düşüşe işaret ederek “Ne olursa olsun, ayılar devraldı ve şimdiye kadar yüzde 9’luk bir düşüşe yol açtı” ifadelerini kullanıyor. Uzmana göre BTC’nin gelen satış baskısını emen bir tür destek bulması muhtemel olan talep bölgesinin üst sınırıyla daha fazla düşüş yaşanması muhtemel.

Alıcılar geri dönerse, Bitcoin fiyatının haftalık arzı parçalamaya çalışan başka bir yükseliş trendini başlatması için iyi bir şans var. Büyük kriptoyu 52.000 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmeye iten başarılı bir sıçrama, Girimath’a göre, 27 Aralık’ın yükseğine göre daha yüksek bir yüksek seviye yaratacak ve bu da potansiyel bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret ediyor. Bu gelişme, yatırımcıların Bitcoin fiyatının 60.000 dolara geri dönmesini veya 80.000 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesini beklemenin yolunu açacak.

Diğer metrikler BTC için neleri gösteriyor?

Bu iyimser senaryo, Bitcoin fiyatının günlük talep bölgesini parçalamadığını varsayıyor. IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, bu görünüm için aşılması gereken kilit noktanın 44.073 dolar olduğunu gösteriyor. Burada, 1,5 milyon dolarlık BTC satın alan yaklaşık 2,19 milyon adres zararda. Analiste göre ortalama alış fiyatının ötesinde bir hareket, başabaşa ulaşmaya çalışan “Para Dışı” yatırımcıların satış baskısını hafifletecektir. Bu engeli aşmak, BTC’nin bir sonraki sualtı yatırımcısı kümesi olan 50.000 dolara itmesi için kapıyı açacaktır.

Girimath, “44.073 dolardaki direnç seviyesi, destek alanına kıyasla nispeten daha zayıf, bu da yükseliş momentumunda küçük bir artışın daha kârlı bir yükseliş trendi başlatmak için yeterli olabileceğini gösteriyor,” ifadelerini kullanıyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.