Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyelere ve Grafiklere Dikkat!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyelere ve Grafiklere Dikkat!

Bitcoin fiyatındaki son geri çekilmenin, bir sonraki ayağı 50.000 dolara kadar tetiklemenin anahtarı olduğu düşünülüyor. Zincir içi ölçümler, önümüzdeki haftalarda BTC için son derece yükseliş görünümüne işaret ediyor. BTC fiyatı, 27 Mart’taki son artıştan sonra yükselme eğilimi gösteriyor. BTC’nin fiyat hareketlerini inceleyen analist Akash Girimath, lider kripto paraya yönelik haftalık tahminlerini sunuyor.

Bitcoin fiyatı yükselmeye hazırlanıyor

Bitcoin’in fiyatı 13 Ocak’tan bu yana üç eşit en yüksek ve dört daha yüksek en düşük seviyeyi belirledi. Trend çizgilerini kullanarak bu salınım noktalarını birleştirmek, yüzde 21’lik bir yükseliş öngören yükselen bir üçgen oluşumunu gösteriyor. BTC, 27 Mart’ta yükselen üçgen kurulumundan çıktı ancak 48.238 dolara ulaştıktan sonra yükselmeyi bıraktı. Alttaki verimsizlikle karıştırılan bu momentum eksikliği, BTC’nin daha da düşmesine neden oldu. Analist Akash Girimath’a göre yatırımcılar, 45.000 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece Bitcoin fiyatının kazançlarının keyfini çıkarmasını bekleyebilirler.

Kriptoks.com olarak daha önce analizlerinden yararlandığımız Akash Girimath’a göre ayrıca yıllık açılışın 46.198 dolardan hızlı bir şekilde toparlanması, bir sonraki yükselişi tetiklemenin anahtarı olacak. Bu durumda, piyasa katılımcıları Bitcoin fiyatının 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesini bekleyebilirler. Bununla birlikte, Girimath, yükselişin daha da artması durumunda, BTC 52.000 dolardan veya Aralık 2021’in sonlarında oluşan salınım zirvelerinden koşabileceğini belirtiyor. Her iki durumda da BTC’nin yükselişi 53.000 dolar civarında sınırlı görünürken bu seviyenin ötesinde herhangi bir hareket olası görünmüyor.

Teknik göstergeler BTC’de neye işaret ediyor?

Teknik göstergelerin Bitcoin fiyatı için iyimser bir görünüm sergilediğini belirten Girimath, IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money (GIOM) modelinin de bu savı desteklediğini belirtiyor. Bu endekse göre, 45.887 dolardan 48.410 dolara uzanan ani direnç bariyerinin nispeten zayıf görünüyor. Burada yaklaşık 2 milyon BTC satın alan yaklaşık 3,25 milyon adres “Out of Money” olarak görünüyor. Analiste göre bu nedenle, bu engeli aşmak için satın alma baskısında önemli bir artış gerekiyor. Bunu yapmak, 50.000 dolar veya daha fazlasına giden yolu açabilir. BTC fiyatı 48.000 dolara hareket ederken, MVRV modeli pozitife döndü. Bu endeks sıfır çizgisinin üzerinde olsa bile, tarihsel veriler 365 günlük MVRV’nin kabaca %22’de zirve yaptığını gösteriyor ve bu da Bitcoin fiyatı için henüz görülecek daha fazla yükseliş olduğunu gösteriyor.

10.000 ila 100.000 BTC’ye sahip yatırımcılar kategorisi, varlıklarını %10,26’dan %11,26’ya yükseltirken, 100.000 ila 1.000.000 BTC’ye sahip olanlar %3.03’ten %3.48’e yükseldi. Bu gelişme kurumların Bitcoin fiyatında ne kadar yükselişte olduklarına işaret ediyor. Öte yandan analiste göre lider kripto paranın fiyatında 44,418 dolarlık destek seviyesi ihlal edilirse yükselen üçgen görünümü başarısız olabilir. Bu hareket, acil destek seviyesinin 42,076 dolarda yeniden test edileceğine işaret ediyor. Girimath’a göre BTC fiyatı 42,076 doların altına yakın bir günlük mum grafiği üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve büyük kriptoyu yükselen üçgenin alt sınırına kabaca 37.000 dolardan aşağı gönderecek. Son derece düşüşlü bir durumda, 35.000 dolarlık destek tabanının kırılması, Bitcoin’in 30.000 dolara düşmesine neden olabilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.