Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Kırılabilir!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Kırılabilir!

Bitcoin fiyatı 12 Mayıs çöküşünden bu yana konsolide oluyor ve makro açıdan nispeten sabit kaldı. Bu konsolidasyonun bir sonucu olarak BTC, analist Akash Girimath’a göre yatırımcıları şok edecek volatil bir hamleye hazırlanıyor olabilir.

35.000 dolar veya 23.000 dolar, Bitcoin önce hangi CME boşluğunu doldurabilir?

Bitcoin fiyatı, 1 Mayıs’ta bir ayı bayrağı formasyonun dibini kırarak daha fazla aşağı yönün geleceğine işaret etti. Geriye dönüp bakıldığında bariz olmasına rağmen, 37.699 dolardan 26.700 dolara düşen çöküş birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakaladı.

Grafikte görüldüğü gibi ayı bayrağı formasyonu, son fiyat hedefi olarak %52’lik bir düşüşle 17.975 dolara düşmekle birlikte, henüz gerçekleşmeyen daha fazla olumsuzluk öngörüyor. Şimdiye kadar, BTC bu teorik hedefin yarısına geldi ve şu anda 28.850 dolar olan haftalık destek seviyesinin üzerinde konsolide oluyor.

Ayrıca, BTC bu destek bölgesinden %13 oranında sıçramayı başardı ve 32.399 dolarda yüksek bir salınım oluşturdu. Etkileyici olsa da, birçok kişinin bir yardım rallisi beklemesine rağmen makro görünüm düşüş eğilimini koruyor. Yatırımcılar, bir rallinin 35.000 veya 36.000 dolara çıkacağına inanan iki gruba bölündü; diğeri ise çöküşün devam edeceği ve son artışın devam eden konsolidasyondan sadece bir sapma olduğu.

Analist Akash Girimath, ikinci grubun tahminlerine yönelik, 28.850 doların kırılması ardından 2017 seviyelerinin görebileceğini düşünüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.