Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin fiyatı bir rallinin zirvesinde görünüyor ve 40.000 dolara geri çekileceğinin ipuçlarını veriyor. Bu düşüş, bir sonraki adımın tonunu belirlemede hayati öneme sahip ve BTC‘yi imar da edebilir boza da bilir. Daha yüksek bir düşük, oranları boğaların lehine çevirecek ve 50.000  dolar veya daha yüksek bir hareket öngörecektir. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin rallisi sona mı eriyor?

Bitcoin fiyatı, son yükseliş trendinin bir dönüm noktasında. Analist Akash Girimath’a göre, BTC daha yüksek bir dip ayarlarsa, rallinin devam etmesi için iyi bir şans var. Aksi takdirde, yatırımcılar dik bir düzeltme bekleyebilirler. Bitcoin fiyatı, 32.837 dolara acımasız bir düşüşün ardından üç haftadan kısa bir süre içinde kabaca %40 arttı. Bu hareket, haftalık tedarik bölgesini 45.550 dolardan 51.860 dolara uzanan 45.956 dolara yükseltti. İlginç bir şekilde, bu alan aynı zamanda yıllık 46.198 dolarlık açılışı da barındırıyor ve bu kümeyi ihlal için büyük bir engel haline getiriyor.

Bu nedenle, BTC boğalarının, 36.398 dolar ile 38.895 dolar arasında değişen günlük talep bölgesine bir geri çekilme şeklinde gerçekleşecek bir nefes alması gerekiyor. Burada alıcıların indirimli fiyattan BTC biriktirme şansı var. Yukarıda belirtilen talep bölgesinden veya 39.481 dolarlık destek seviyesinden bir sıçrama, daha yüksek bir dip oluşturacak ve yeni bir yükselişin başlaması için hayati önem taşıyacaktır. Bu yükselişin, haftalık arzın üst sınırını 51.860 dolardan kesmesi ve bunun üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmesi gerekiyor. Böyle bir gelişme, boğaların daha yükseğe çıkma ve daha yükseğe çıkma istekliliğini gösterecek ve yükseliş tezini daha da güçlendirecektir. Bu durumda, analiste göre, Bitcoin fiyatı 60.000 dolarlık psikolojik bariyerin etrafındaki tavana ulaşana kadar daha yüksek hareket etmekte özgür olacak.

Yükseliş hareketi kulağa cazip gelse de, IntoTheBlock‘un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, 39.271 dolar ve 48.557 dolarlık ani direnç bariyeri ve destek seviyelerinin neredeyse eşit güçte olduğunu gösteriyor. 39 bin dolarlık dayanak, 2,53 milyon BTC tutan 4,41 milyon adresi barındırıyor ve 48,5 bin dolarlık direnç bariyeri, zararda 2,95 milyon BTC tutan kabaca 5,67 milyon adrese ev sahipliği yapıyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.