Güney Koreliler Cardano ve Bu Altcoin’lere Koştu!

Güney Koreli yatırımcılar, lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) ile birlikte Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve bir şaka olarak dünyaya gelen Bitcoin parodisi Dogecoin’i (DOGE) satın almayı tercih ediyor ve bu altcoin’ler üzerine bahis oynuyorlar.

Güney Koreliler en fazla BTC ve XRP almayı tercih ediyor

Çeşitli önde gelen Güney Koreli kripto para trade platformları tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, ülke sakinleri çoğunlukla lider kripto para birimini elinde tutuyor ve şu anda Güney Koreliler tarafından 5 milyar doların üzerinde toplam 128.828 BTC bulunuyor.

Güney Korelilerin ikinci en büyük holdingi, SEC ile başı beladan bir türlü kurtulamayan Ripple’ın tokeni olan XRP. Sorunlarla başa çalışan bir altcoin projesinin ikinci sırayı alması açıkçası biraz sürpriz oldu. Araştırmaya göre, Güney Koreli kripto traderları, şu anda piyasa değerine göre 7. sırada yer alan XRP’den yaklaşık 4,8 milyar dolara eşdeğer token’e sahipler.

CryptoCompare’den gelen veriler, ülkenin itibari para birimi olan Güney Kore Won’unun, yalnızca Tether’in USDT’sinin ardından XRP’nin ikinci en büyük trade hacmini temsil ettiğini gösteriyor. XRP, çoğunlukla Bithumb ve Upbit’te kazanılanlara karşı işlem görüyor.

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ripple, XRP Legger’in üzerine ‘geliştiricilerin daha gelişmiş ve yenilikçi NFT uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak’ için XLS-20 adlı yeni bir standart geliştirdiğini duyurdu. Analistler, ABD doları zayıfladıkça XRP’nin fiyatının ‘büyük bir koşuya’ geçebileceğini tahmin ediyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.