Güncel Tahminler: Bitcoin’in Son Yükselişi Sahte Mi?

Güncel Tahminler: Bitcoin’in Son Yükselişi Sahte Mi?

Kripto para piyasasının son 24 saati 4 Şubat’taki kazanımları korumakla geçiyor. Bitcoin (BTC) fiyatı 21 Ocak’tan bu yana ilk kez 41 doları aştı ve altcoin piyasası çift haneli kazançlarla eşlik etti. Son piyasa yükselişi sahte mi? Güncel tahminlere göz atalım…

Bitcoin yükselişine neler katkıda bulanabilir?

Hafta için ABD teknoloji hisse senetlerinin düşüşü eşliğinde kripto para piyasası da düzeltici fiyat hareketlerinden kurtulamadı. Son veriler, Omicron varyantının yayılmasına rağmen ABD’nin yalnızca Ocak ayında yaklaşık 500.000 yeni iş eklediğini ortaya koyuyor. Diğer yandan, BTC fiyatı son birkaç aydır güçlü bir düşüş eğiliminde ve bir süredir önemli bir olumlu düzeltme görmedi. Şimdi bunların doğrulanmış bir düşüş trendi olup olmadığını cevaplamak için uzmanların görüşlerine geçelim…

Son piyasa yükselişi sahte mi? Bitcoin için sırada ne var?

Analist Michaal van de Poppe, Bitcoin’in son boğa koşusunun sürdürülebilir olup olmadığını anlamaya çalışıyor. BTC için 40.000 dolarlık yeniden testin piyasada türbülansa neden olabileceğine inanıyor:

Hafta sonuna yaklaşırken gerçekten stresli bir gün oldu… Tüketiciler kendilerini dışlanmış hissettikçe FOMO piyasayı sarıyor…36 bin dolardan küçük bir tırmanıştan sonra, Bitcoin önemli bir patlama gerçekleştirdi. 37 bin dolardan başka bir test daha gerçekleşti, ardından piyasa yükselmeye başladı… ve hacim artmaya devam ettikçe çok sayıda short likidite edildi.

Analist daha sonra BTC’nin bir sonraki nereye gidebileceğini değerlendiriyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.