Grayscale’in Bitcoin Fiyatı 12.000 Dolara Düştü! Bu Ne Demek?

Grayscale’in Bitcoin Fiyatı 12.000 Dolara Düştü! Bu Ne Demek?

Grayscale’in BTC tröst fonu olan GBTC’deki Bitcoin fiyatı, BTC başına 12.000 dolara düştü. Yani, dünya çapındaki ortalama piyasa fiyatı olan 18.500 doların çok altında. Düşük maliyet, bir piyasa bozgununun ortasında şimdi yüzde 34’e genişlerken; inanç, serbestçe işlem gören bir ETF’ye dönüşüyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

Grayscale’de Bitcoin fiyatı neredeyse 7.000 dolar düştü

Grayscale, bir dijital varlık yönetim şirketidir. Özellikle kriptolara dayalı fonlarıyla kurumsal yatırımcılara odaklıdır. Ancak bu fonlar, direkt olarak BTC’ye yatırım sağlamaz. Bu nedenle BTC’nin spot piyasalardaki fiyatı ile Grayscale’deki fiyatı arasında bazen fark oluşabiliyor. Bu fark, en son geçtiğimiz gün oluştu. Bilindiği üzere Bitcoin, önceki en yüksek seviyesi olan 20.000 doların da altına düştü. Hatta yazım sırasında 18.500 dolar civarında el değiştiriyor.

GBTC’deki fiyat ise 12.000 dolara kadar geriledi. Yani arada yaklaşık 6.500-7.000 dolarlık fark oluştu. Bu sırada Grayscale, bir Bitcoin ETF’i için SEC  başvurusu yapmaya devam ediyor. Bu konudaki gelişmelere de değineceğiz.

SEC ve Grayscale konusu: İşte son gelişmeler

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, kripto alanına olumlu yaklaşımıyla bilinen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi Hester Peirce, Salı günü Grayscale’in Bitcoin spot ETF yardımcı programının onaylanması için bir argüman sundu. Peirce, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Borsada işlem gören kripto para birimi ürünlerini kategorik olarak tespit etmeyi reddetmenin zamanı geldi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.