Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun: Bitcoin, XRP ve ETH Bu Seviyelere Gidebilir!

Gözünüz Bu 3 Grafikte Olsun: Bitcoin, XRP ve ETH Bu Seviyelere Gidebilir!

Kripto para piyasası karamsarlık ve makro faktörler nedeniyle değer kaybetmeye devam ediyor. Piyasa koşulları bu şekilde devam ederse, 2022 yazı oldukça düşük fiyatlarla sona erecek. Ancak Bitcoin, Ripple ve Ethereum için teknik grafikler, değişik sonuçlar veriyor. Gelin birlikte bakalım.

Bitcoin fiyat grafiği korkutucu sinyaller veriyor

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı, 19.350 dolardan işlem görüyor. Ayılar, Haziran ayının son günlerine doğru, 19.942 dolardan aylık bir kapanış yapmak için yeterli güçle ortaya çıktı. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere bu, psikolojik 20.000 dolar seviyesinin altına denk geliyor. Aylık kapanış şimdi Mayıs 2021’den bu yana ikinci en büyük düşüş mumu olma özelliği taşıyor. Aslında bu veri, önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatı için daha düşük hedefler düşünmemizin gerekliliğini ortaya koyuyor. BTC fiyatı için 18.750 dolar ve 17.300 dolar, göz önünde bulundurulması gereken kilit seviyeler olacak.

Düşüş eğiliminin geçersiz kılınması, 23.500 doların üzerinde bir kırılmaya dayanıyor. Boğalar 23.000 dolar orta bariyerini aşabilirse, trend yeniden yükselişe dönecektir. Bu noktada, 31.000 dolara doğru ralli mümkün. Buna göre BTC fiyatı, mevcut değerinden %60’lık bir yükseliş gerçekleştirme potansiyeli de taşıyor.

Ethereum (ETH) fiyatı ana desteği test ediyor

Ethereum fiyatı, yazı yazılırken 1.047 dolardan işlem görüyor. ETH, bir Fibonacci düzeltme aracının Haziran ayındaki en düşük ve en yükseği olan 881 dolar 1.233 dolar civarında seyrediyor. Buna göre ETH fiyatı, geçmişte elde ettiği kârın %50’sini kaybetti. Yani boğalar, mevcut fiyat seviyelerinden bir ralli yapamayabilir. Bu senaryoda ayılar, 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 890 dolar ve potansiyel olarak 700 doları hedefleyecektir. 21 günlük hareketli ortalama, 200 haftalık hareketli ortalamaya doğru düşüyor. Bununla birlikte, bir Death Cross modeli devam ediyor. Korku ve Açgözlülük Endeksi tarihsel seviyeleri tekrar ziyaret ederken bu önemli hareketli ortalamalar çarpışıyor. Bu nedenle, Bitcoin ve altcoin piyasasının hissi, bir bütün olarak daha karışık hale geliyor.

Ethereum fiyatının düşüşü geçersiz hale getirmek için, 1.284 doların üzerinde bir kırılma yapması gerekiyor. Boğalar bu seviyeyi geçebilirse, mevcut ETH fiyatından %100 artışla sonuçlanan 2.100 dolara kadar yükselebilmeleri mümkün.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.