“Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin Tahminini Paylaştı!

“Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin Tahminini Paylaştı!

Pepperstone, altın gibi değerli metaller ve kripto piyasalarının ‘gizli bir tırmanış’ gördüğünü söylüyor. Ancak bu durum, yatırımcıların koruma oyunlarını hızlandırdıkları anlamına mı geliyor? Pepperstone araştırma başkanı Chris Weston’ın altın, gümüş ve Bitcoin değerlendirmelerini ve beklentilerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

“Kesinlikle altını, daha iyi bir portföy koruması olarak görüyorum”

“Son zamanlarda kripto ve değerli metallerde gizli bir tırmanış oldu, ancak radara girdiler” diyen Chris Weston, sosyal medya/trade ofislerinde daha fazla yayın süresini kontrol ettiklerini belirtiyor. Piyasalar, bugün yayınlanması planlanan ABD enflasyon verileri ve bunun FED’in Mart ayı toplantısı için ne anlama geleceği konusunda endişeli görünüyor. Chris Weston, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Kripto/altın ile beklenen enflasyon arasında çok az korelasyon olduğu için her iki piyasanın da bir enflasyon koruması olarak satın alındığını söylemekten kaçınacağım. Kesinlikle altını, duruşlarında dönen bir merkez bankasına ve potansiyel bir yürüyüşe karşı daha iyi bir portföy koruması olarak görüyorum.

Chris Weston, faiz artışının fiyatlandırmasının tüm gelişmiş piyasa yelpazesinde bu kadar zengin olduğu ve getiri eğrilerinin düzleştiği zaman, belki de geniş bir portföy içinde yeniden fiyatlandırmaya karşı bir miktar sigorta satın almanın mantıklı geldiğini söylüyor ve şu çıkarımda bulunuyor:

Her iki durumda da, altın ve gümüş, yüksek ABD reel faizlerine ve mütevazı bir şekilde güçlenen USD’ye rağmen alıcı buluyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.