Geri Sayım Başladı: Bitcoin’de Bu Sayılar Bekleniyor!

Geri Sayım Başladı: Bitcoin’de Bu Sayılar Bekleniyor!

Analist Wlliam Suberg’e göre haftalık Bitcoin grafiği, hafta sonu boyunca volatilite olmamasına rağmen BTC/USD için kasvetli görünüyor. Lider kripto, 22 Mayıs haftalık kapanışının 30.000 dolar civarında dönmeye hazır göründüğü için hafta sonu boyunca ayılara biraz neşe verdi.

Analistler Bitcoin fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Dalgaların durulmasıyla birlikte, analistler daha sonra daha büyük destek veya direnç alanlarına geçiş yapmayı umuyorlardı. Popüler analist Crypto Tony, “Hâlâ arz ve talep bölgesi arasında sıkışıp kalmış durumda.. Bugün bir mola vermeyi umuyoruz, bu yüzden oynamak için bazı fırsatlarımız var” diye özetledi, yukarı ve aşağı hedeflerin sırasıyla 27.900 dolar ve 31.000 dolar civarında olduğuna dikkat çekti.

Bu arada, Kriptoks.com olarak analizlerini paylaştığımız popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta “Bitcoin için yeşil sayılar” beklediğini söyledi. Bu esnada, 22 Mayıs, meşhur Bitcoin Pizza Günü olarak kutlandığından, dikkatler gün içinde daha farklı bir fiyat hikayesine odaklanmıştı.

Pizza günü geldi

18 Mayıs 2010’da, en eski Bitcoin madencilerinden biri olan Laszlo Hanyecz, o sırada yaklaşık 41 dolara satın alabileceğini söyleyerek toplam 10.000 BTC karşılığında iki pizza satın aldı. Hanyecz’in hamlesi, Bitcointalk forumunda reklamını yaptığı orijinal gönderisiyle efsanevi hale geldi. Ardından, 0,0005 doların altında işlem gören Bitcoin, on bir buçuk yıl sonra ATH seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmak için yaklaşık yüzde 1.38 milyar değer kazandı. Özel izleme kaynağı olan Bitcoin Pizza Endeksi’ne göre, Hanyecz’in satın alımı 22 Mayıs itibariyle 295 milyon dolar değerindeydi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.