GameStop Bu Altcoin’i Boşaltıyor: Binance’de İşin İçinde!

GameStop Bu Altcoin’i Boşaltıyor: Binance’de İşin İçinde!

GameStop, ortaklık duyurusunun ortasında altcoin projesi IMX’in tokenlerini döküyor. GameStop, piyasadaki tüm IMX tokenlerinin yaklaşık %6.5’ini boşalttı.

GameStop, son birkaç gün içinde yaklaşık 15 milyon IMX tokeni sattı.Immutable X’in geliştiricisi Immutable, şimdiye kadar GameStop’a yaklaşık 37,5 milyon IMX tokeni gönderdi ve yaklaşık 15 milyon daha gelecek.Dün Immutable, GameStop tarafından NFT pazar yerinin oluşturulmasına yardımcı olmak için projenin kullanıldığını duyurdu.

GameStop, Immutable ile yapılan geliştirme anlaşmasının bir parçası olarak aldığı yaklaşık 15 milyon IMX tokenini çöpe attı. Bu durum altcoin fiyatına olumsuz yansıdı ve ani bir çöküşü tetikledi.

GameStop, altcoin projesi IMX’in tokenlerini döküyor!

Dün, Ethereum Layer 2 ölçekleme çözümü Immutable X’in geliştiricisi Immutable, GameStop ile NFT pazarını oluşturmayı da içeren bir ortaklık duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak GameStop, belirli kilometre taşlarının tamamlanmasının ardından 150 milyon dolar değerinde IMX tokenini hibe olarak alacak şekilde ayarlandı. Etherscan’daki  işlem kayıtları,  GameStop’un son dört gün içinde 37,5 milyondan fazla IMX tokeni aldığını gösteriyor.

O zamandan beri GameStop, bu tokenlerin 14.989.293’ünü dağıttı. GameStop, ikisi ortaklık duyurusundan iki gün önce ve biri duyurudan birkaç saat sonra gerçekleşen üç işlemden oluşan bir dizi üzerinden, yaklaşık 44 milyon dolarlık IMX’i merkezi borsalar Binance, Huobi ve OKX’e taşıdı. Yaklaşık 225 milyonluk mevcut dolaşım arzıyla, 15 milyon IMX tokeni, token arzının yaklaşık %6,5’ini temsil ediyor.

IMX tokenleri, bu gelişmeyle sert düştü!

IMX tokenlerinin piyasaya sürülmesi, muhtemelen son bir buçuk gündeki keskin fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Immutable’ın dün yaptığı duyurunun ardından, IMX tokeni 4.20 doların üzerindeki fiyatlara ulaştı. Ancak bugün altcoin, %40’lık bir fiyat düşüşünü temsil ederek 3 doların altında bulunuyor. Immutable X, Ethereum için GAS ücreti olmadan hızlı işlemlere izin veren bir Katman 2 NFT protokolüdür. Ethereum üzerinde ölçeklendirmek için sıfır bilgi toplamalarını kullanır. 

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.