G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı!

G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı!

G7 ülkeleri ortak bir açıklamada, “Rus devletinin ve elitlerinin, vekillerinin ve oligarklarının kripto para birimlerini uluslararası yaptırımların etkisinden kaçınmanın veya etkisiz hale getirmenin bir yolu olarak kullanamayacaklarını garanti edeceğiz” dedi. Bu arada ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimi kullanımı da dahil olmak üzere Rusya ile ilgili yaptırımları atlama veya ihlal etme girişimlerini yakından izliyor.

G7, Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanmasını engellemeye kararlı

Cuma günü, G7 liderleri Rusya’ya karşı daha fazla cezayı tartışan birleşik bir bildiri yayınladı. Açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgaline atıfta bulunarak, “Uluslarımız Rusya ekonomisini ve mali sistemini ciddi şekilde etkileyen geniş ve kısıtlayıcı önlemler aldı” denildi. G7 ortak bildirisinde şu bilgiler yer alıyor:

Özellikle, Rus devletinin ve elitlerinin, vekillerinin ve oligarklarının, kaçınmayı önlemeye yönelik diğer adımlara ek olarak, uluslararası yaptırımların etkisinden kaçmak veya atlatmak için kripto paralardan yararlanamamasını sağlayacağız.

G7 liderlerine göre bu, “küresel finansal sisteme erişimlerini daha da kısıtlayacak. Açıklamaların geri kalanı şöyle:

Yasa dışı faaliyetleri daha iyi tespit etmek ve önlemek için adımlar atacağımıza söz veriyoruz ve kripto paralarını zenginliklerini artırmak ve aktarmak için kullanan yasa dışı Rus aktörlere yerel prosedürlerimize uygun olarak para cezası uygulayacağız.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.