Fiyat Tahmini: BTC, XRP, ADA, LUNA, SOL, AVAX, DOT, DOGE!

Fiyat Tahmini: BTC, XRP, ADA, LUNA, SOL, AVAX, DOT, DOGE!

Analist Rakesh Upadhyay’a göre BTC ve XRP, ADA, DOGE gibi altcoin’ler, kırılma seviyelerini yeniden test etmeden önce kısa bir konsolidasyon aşamasına girebilir. Ayrıca analiste göre bu, mevcut fiyat hareketinin bir satın alma fırsatı olabileceğinin bir işareti olabilir. Kriptoks.com olarak analistin fiyatlara ilişkin tahminlerini inceliyoruz.

Analist BTC, XRP ve ADA’ya ilişkin ne düşünüyor?

Analist Rakesh Upadhyay kısa bir süre önce Bitcoin, ADA, DOGE ve 5 altcoin’e ilişkin fiyat tahminlerini paylaştı. Buna göre geçtiğimiz günlerde 200 günlük SMA’sı 48.288 dolarda olan Bitcoin’in boğaları, fiyatları bunun üzerine çıkaramadı. Analist Upadhyay ayıların şimdi fiyatı 45.400 dolardan acil desteğe çekmeye çalışacağını ifade ediyor. Analiste göre BTC fiyatı bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar BTC/USDT çiftini 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite yolculuğuna 52.000 dolara başlayabilir. Upadhyay’a göre artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (43.531 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Ancak analist bu olumlu görüşün, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacağını da ekliyor. Bu olursa, parite yükselen kanal içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir.

Analizinin ikinci kısmında DOGE, SOL veya AVAX gibi projeleri inceleyen analist BTC’den sonra incelediği Ripple (XRP)’ın boğalarının fiyatı 0,86 doların üzerinde tutmaya çalıştığını belirtiyor. Upadhyay’a göre başarılı olurlarsa, XRP/USDT çifti tekrar 0,91 dolara yükselebilir. Ayrıca bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 1 dolarda olası bir ralli için kapıları açabilir. Tersine, fiyat 0,86 doların altında kalırsa, ayılar pariteyi hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacak. Öte yandan Cardano (ADA)’nun 1,26 dolarda dirençle karşı karşıya olduğunu belirten Upadhyay’a göre alıcılar fiyatı 1,26 doların üzerinde tutabilirse, ADA/USDT 1,60 dolara ralli yapabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden 1,15 doların altına düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’ya çekmeye çalışacak. Terra (LUNA) için tahminlerini sunan Upadhyay’a göre, boğalar fiyatı 105 doların üzerinde tutarsa, satın alma momentumu artabilir ve LUNA/USDT çifti 125 dolara yükselebilir. Ancak analiste göre RSI’nin negatif bir sapma oluşturması durumunda fiyat kırılırsa, parite 96 dolara düşebilir.

Upadhyay’a göre izlenmesi gereken altcoin’ler arasında DOGE da var

Solana (SOL), boğaların güçlü alımını göstererek genel direncin üzerine 122 dolardan yükseldi. Analist Upadhyay’a göre alıcılar fiyatı 122 doların üzerinde tutarsa, SOL/USDT çifti 200 günlük SMA’ya (150 dolar) ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Bu seviye muhtemelen sert bir direnç görevi görecek ancak boğalar bunu aşarsa ralli 180 dolara ulaşabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden 106 doların altına düşerse, 122 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürebilir. SOL’un yanı sıra AVAX’tan bahseden analiste göre, boğaların Avalanche (AVAX) alıcıları fiyatı 98 ila 100 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, AVAX/USDT çifti ivme kazanabilir ve 120 dolara yükselebilir. Analist daha sonra DOT ve DOGE analizlerini paylaşıyor.

Polkadot (DOT), son üç gündür 23 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya kalmasına rağmen, boğaların zemini ayılara bırakmamış olması olumlu olarak yorumlanıyor. Analiste göre boğalar fiyatı 23 doların üzerinde tutabilirse, DOT/USDT paritesi ivme kazanabilir ve 200 günlük SMA’ya (29 dolar) yükselebilir. Ancak, fiyat mevcut seviyeden 20 günlük EMA’nın altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıflamış olabileceğine işaret edebilir. Son olarak analist Rakesh Upadhyay’a göre Dogecoin (DOGE) grafikleri ayıların daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor. Analiste göre fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 0,15 doların üzerine çıkarsa, DOGE/USDT paritesi, ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 0.17 dolardan genel dirence doğru yükselebilir. Ancak, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, parite 0.17 ile 0.10 dolar aralığında biraz daha zaman geçirebilir.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.