“Finansal Cehennem Geliyor” Uzman: Altın ve Bunlardan Alın!

“Finansal Cehennem Geliyor” Uzman: Altın ve Bunlardan Alın!

Bir zamanların çok satan kitaplarından biri olan “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) doların satın alma gücünü yok ettiğini, bu yüzden insanların elindekileri Bitcoin (BTC), altın ve gümüşe yatırarak korumaya alması gerektiğini söyledi. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Robert Kiyosaki, hiperenflasyonun dünyayı ele geçireceğine inanıyor

Robert Kiyosaki, çok satan kitabıyla, her zaman finansal özgürlüğün bir tutkunu olmuştur. Daha yakın zamanlarda, diğer varlıkların yanı sıra alternatif değer depolarından biri olabilecek Bitcoin’i sıklıkla savundu. Salgın krizi nedeniyle dünya çapındaki karantinaların ardından, son iki yılda dünya çapındaki merkez bankaları çok fazla para bastı ve fiat paranın devalüasyonu eleştirmenler arasında sıkça konuşuldu.

Fed, şu anda dolaşımda olan para birimlerinin çoğunu son iki yılda, salgın krizinin yaşandığı sırada bastı. Bu durum, paranın daha güvenli mali kontrolünü ve para kıtlığını savunanlar tarafından olumsuz karşılandı.  Bu nedenle, bazı uzmanlar, hiper enflasyonun dünyayı ele geçirebileceği ve insanları yoksulluğa sürükleyebileceği teorilerini ortaya attı. Bunlardan biri de “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki oldu.

Kiyosaki, altın ve Bitcoin’i savunmaya devam ediyor

Kiyosaki’ye göre, Fed ve ABD Hazinesi, ABD dolarını yok ediyor. Uzman, bu parayı biriktirenlerin “finansal cehenneme” doğru gittiğine inanıyor. Twitter’da paylaştığı bir söze göre “finansal cennete” ulaşmanın bazı yolları var. Kaynaklarını Bitcoin, altın ve gümüşte saklayanların güvende olacağına inanıyor. Bitcoin, onu kontrol edemeyen hiçbir hükümet veya kuruluşa sahip olmayan merkezi olmayan bir para birimi olduğundan, 21 milyon birim ile sınırlıdır. Kiyosaki, kişisel Twitter hesabında aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Finansal cennete giden bir milyon yol ve finansal cehenneme giden bir milyar yol var. ABD Merkez Bankası (FED) ve ABD Hazine Bakanlığı, milyarlarca dolarlık tasarruf sahibini ve ekonomi alanında bilgi sahibi olmayanları finansal cehenneme göndererek doları mahvediyor. Finansal cennete gidin. Altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) kullanarak tasarruf edin.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.