“Felaket Olabilir” Uzmandan Altın, BTC, ETH ve Kripto Yorumları!

“Felaket Olabilir” Uzmandan Altın, BTC, ETH ve Kripto Yorumları!

R.G. Niederhoffer Capital Management’ın başkanı, hedge fon yöneticisi Roy Niederhoffer, yatırımcıların endişelenmesi gereken tek şeyin borsa düzeltmeleri olmadığını söylüyor. Uzmanın, altın, Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasası hakkındaki yorumlarını ve tavsiyelerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

“Sıfır getirili altın oldukça ilginç bir varlık”

Roy Niederhoffer, verdiği bir demeçte, başka bir durumun, daha olası olmasa da çok daha felaket olacağını söylüyor:

En uç durumun dezavantajının, enflasyonun çok güçlü olduğuna ve Fed’in bu konuda hiçbir şey yapamayacağına inanıyorum. Çünkü hükümet kendi kendine fon sağlayamadığı için faiz oranlarını %3, %4’ün üzerine çıkaramıyor ve bu seviyelerde tutuyor. Borsa çöküyor, her ne ise, bir şey oluyor ve para basmanın tek çözüm olmasına neden oluyor. Enflasyon hükümetin finansman sorununu çözebilecek tek şeydir ve bu durumda, herhangi bir nakit varlığınız varsa, borsa çöküşü gibi %30 veya %50 değil, %90 veya daha fazla değer kaybeder.

Roy Niederhoffer’in fonu, son iki borsa çöküşünün her ikisini de yendi. 2001’in Dot Com fiyaskosu ve 2008’in Büyük Mali Krizi’nde fon, her iki senaryoda da piyasalar çökerken çift haneli rakamlara ulaştı. Uzman, gerçekleşmesi pek olası olmasa da, bu uç duruma hala yatırımcıların hazırlıklı olması gerektiğini belirtiyor ve bu en kötü durum senaryosuna karşı korunabilecek birkaç varlığa dikkat çekiyor:

Buna hazırlanmak çok kolay. Sabit arz varlıkları, gayrimenkul gibi enflasyondan korunma amaçlı şeyler. Altının oldukça ilginç olduğunu düşünüyorum, çünkü negatif reel oranlı bir dünyada, getirisi %0 olan altın oldukça ilginç bir varlık. Ve elbette, bahsettiğimiz gibi, kripto para birimlerinin güçlü bir pozitif getirisi var ve öz sermaye benzeri yatırımları temsil edebilir. Çünkü onları kullanan milyarlarca insanın ağ etkisi ile yaratılan değer, değeri 10, 100 ve hatta 1.000 katı artırabilir.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.