“Felaket Geliyor” Analistler, Bitcoin’de Bu Dipleri Bekliyor!

“Felaket Geliyor” Analistler, Bitcoin’de Bu Dipleri Bekliyor!

Kripto para piyasası, tüm dijital para birimlerinin fiyatlarındaki düşüşün ardından bugünün erken saatlerinde büyük bir darbe aldı. USDC ve USDT dışında, Bitcoin dahil ilk 10 kripto para sıralamasındaki tüm kripto varlıkları fiyatları düştü.

Kripto piyasası son günlerde sert düştü

Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere uzmanlara göre, bu haftanın yaklaşan etkinlikleri, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarını büyük ölçüde etkileyebilir ve bu tür yatırımcılar güvende kalmaya çalıştıkları için büyük satışlara neden oldu.

Bireysel yatırımcıların yanı sıra, yatırım firmaları da kripto para birimlerinde ve hisse senetleri gibi diğer finansal araçlarda büyük fiyat dalgalanmaları bekledikleri için dikkatli davranıyorlar. Standard Chartered’ın Stratejik Başkanı Eric Anderson, firmaların ilk çeyrek kazançlarını ve Fed’in enflasyon önlemlerini yayınlamasının ardından yaz boyunca beklenen oynaklık konusundaki endişelerini dile getirdi.

Analistler, “finansal piyasalardaki bir felaketin” Bitcoin’i 30.000 doların altına itebileceği konusunda uyarıyor. Bu yıl, boğaların ve ayıların piyasanın kontrolünü kimin ele geçireceği konusunda savaştığı kripto alanında çok fazla olay yaşanıyor.

Bitcoin 30.000 doların altına düşecek mi?

Forbes’a göre, kripto para piyasasındaki büyük düşüş, yatırımcıların birkaç yatırım firmasının kazanç raporlarını yayınlamaya hazırlanmasıyla geliyor. Öte yandan yatırımcılar, artan enflasyonu azaltma hamlesi hakkında Federal Rezerv’den görüş almaya da hevesliler.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.