FED Kararıyla Bitcoin ve SHIB Bu Seviyeleri Görebilir!

Dünyanın en büyük kripto para birimi, daha geniş bir hisse senedi piyasası satışında düşüş yaşadı ve Bitcoin şimdi, Çarşamba günü Fed Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısının izleyeceği merakla beklenen ABD Merkez Bankası (FED) toplantısı da dahil olmak üzere birçok makro faktöre duyarlı. Peki en büyük kripto para birimi Bitcoin ve SHIB için neler bekleniyor? İşte detaylar…

Bitcoin fiyatını son zamanlarda neler etkiledi?

IDX Digital Assets’in kurucusu ve CIO’su Ben McMillan’a göre, COVID pandemisi Bitcoin yatırımcılarının yapısını sonsuza dek değiştirdi, bu nedenle kripto para biriminin teknoloji hisseleriyle olan korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve geri dönmeyecek. McMillan, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Paul Tudor Jones’un, eşi görülmemiş seviyelerde küresel parasal teşvikten ve itibari paranın basılabileceği gerçeğinden bahsettiği, Mayıs 2020 tarihli mektubuna işaret etmek istiyorum. İşte bu yüzden altın iyi bir değer saklama aracıdır. Ama Jones ayrıca Bitcoin’den bahsediyor. BTC gerçekten birçok kurumsal yatırımcının radarına girdi.

Ancak BTC’nin son bir ayda yüzde 18’lik bir düşüş sergilemesinin ardında bu benimsemenin olduğunu düşünüyor. Uzmana göre “kurumsal benimseme artmaya devam ettikçe, Bitcoin’in hisse senedi piyasasına göre korelasyonu da arttı”.  McMillan. “Hisse senetleriyle negatif veya sıfır korelasyon günleri geride kaldı,” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca kurumların katılımının sürekli yeniden dengeleme anlamına geldiğini, bu nedenle BTC’nin hisselere ve daha büyük makro faktörlere duyarlı hale geldiğini belirtiyor.

McMillan: FED, en çok Bitcoin’i vurdu

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Mayıs, Haziran ve hatta Temmuz aylarında aşırı oranlı oran artışları tahminleriyle birlikte beklentileri biraz şahin bir Fed’den çok agresif bir Fed’e kaydırırken, Bitcoin hisse senetlerinden daha hızlı düştü. McMillan, “Bu yılın başlarında, faiz artış programlarıyla ilgili olarak Fed, en çok Bitcoin’i vurdu. Bitcoin bir makro varlık gibi işlem görüyor ve enflasyondan, Fed politikasından, Ukrayna’daki savaştan ve diğer dışsal piyasa faktörlerinden büyük ölçüde etkileniyor,” ifadelerini kullandı ve FED’in daralma programına vereceği tepkiyi aşağıdaki gibi açıkladı:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.