FED Faiz Kararı Bugün: Altın ve BTC Bu Rakamları Görebilir!

FED Faiz Kararı Bugün: Altın ve BTC Bu Rakamları Görebilir!

Eylül 2022 Fed faiz kararı saat 21:00’de açıklanacak. Fed Başkanı Jerome Powell, kararı açıkladıktan sonra gelecek dönem hakkında açıklamalara yer verecek. Analistler, altın ve BTC için düşüş konusunda uyarıyor.

FED faiz kararı: Altın ve BTC için kritik saatler

Bazı analistler, endişe verici ekonomik işaretlere rağmen Fed’in şahin kalmaya devam ettiği için ons başına 1.600 dolar seviyesinin kartlarda olduğundan korkuyor. Pepperstone’un araştırma başkanı Chris Weston’a göre:

On üç merkez bankası bu hafta toplanıyor ve çoğunun oranları agresif bir şekilde artırması bekleniyor, ancak bu haftanın kayan yazı olayı olan FOMC toplantısı.

Altın fiyatının bir sonraki adımda 1.600 dolara düşmesinin nedeni

Analistlere göre, her şey Fed’in artan durgunluk endişeleri karşısında gözünü kırpıp kırpmamasına bağlı. ING’nin küresel piyasa başkanı Chris Turner, böyle bir işaretin “ABD 2-10 Hazine eğrisinde aşırı (50 baz puana yakın) bir ters dönüş” olduğunu söyledi. Bu yüzden Powell’ın seçtiği ton çok önemli. OANDA’nın kıdemli analisti Edward Moya, şunları söyledi:

Fed Başkanı Powell’ın mesajı büyük olasılıkla altının burada ezilip ezilmeyeceğini belirleyecek. Powell piyasaları sıkılaştırmayla yalnızca agresif kalacaklarına değil, ekonomik gerileme kötüleşirken bile oranları sabit tutacaklarına ikna edebilirse, altının başı belaya girecek.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.