FED Başkanı’nın Bu Açıklamaları Bitcoin, ETH ve SHIB’i Dumpladı!

FED Başkanı’nın Bu Açıklamaları Bitcoin, ETH ve SHIB’i Dumpladı!

FED Başkanı Jerome Powell bugün ABD Kongresi’nden önce açıklamalar yaptı. Powell’ın yorumlarının ardından Bitcoin bir kez daha 20.000 dolar destek seviyesinin yakınında dalgalanıyor. Başlangıçta hafif bir düşüş gösteren Bitcoin, ETH ve SHIB şu anda %5’in üzerinde dumplandı.

Jerome Powell konuşurken Bitcoin 20 bin doların altına düştü

Jerome Powell, kripto piyasasını alarma geçiren faiz oranlarını yükselterek enflasyonla mücadeleye devam etme sözü verdi. Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı 20,302.86 dolarda. Yaklaşık bir saat önce gün içi en düşük seviyesi olan 19,944.74 doları gördü.

“Enflasyonu düşürmeye kararlıyız”

Powell, oturum boyunca Kongre’ye Federal Rezerv’in kendini enflasyonu düşürmeye adamaya devam edebileceğine dair güvence verdi. ABD ekonomisi ile ilgilide konuşan Powell, enflasyon konusunda şunları kaydetti:

Enflasyonu geri çekmek için hızla çalışıyoruz. Bunu yapmaya tamamen kararlıyız.

FED Başkanı, fiyatları aşağı çekmek için şu anda uygulanan %1,75 ila %2,0 faiz oranının üzerinde daha fazla faiz artışının gerekli olacağını söylüyor. Ancak Fed sadece bir ayda 75 baz puan faiz artırımı yaptı. Bu da bir ay önce gerekli olacağını tahmin etmediği bir hamleydi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.