FED Başkanı’ndan Altın ve Bitcoin’i Etkileyen Önemli Açıklama!

FED Başkanı’ndan Altın ve Bitcoin’i Etkileyen Önemli Açıklama!

Fed Başkanı Jerome Powell’ın Mart ayında faiz artırımına işaret etmesiyle Bitcoin fiyatı dakikalar içinde 45 bin doları aştı. Lider kripto para birimi, günün en düşük seviyelerinde işlem görüyordu, Fed’in makro volatiliteye eklediği yeni yorumlarla birlikte altın fiyatı eşliğinde güçlü bir şekilde sıçradı ve aşağıdaki saattik mumu kaydetti.

Fed açıklamalarına altın ve Bitcoin fiyatı olumlu tepki verdi

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Mart ayının sonlarında faiz oranlarının artırılacağını doğruladı. Gün içindeki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Enflasyonun %2’nin oldukça üzerinde olması ve sağlıklı bir işgücü piyasası göz önüne alındığında, bu ay yapacağımız toplantıda faiz oranını artırmanın ihtiyatlı olacağına inanıyoruz. Mevcut koşullar altında, politika ayarlamasının sona ermesi hem faiz artırımı hem de Federal Rezerv bilançosu daralması gerektirecektir.

Powell, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi konuşmasından önce yaptığı sunumunda faiz artışına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığı Ukrayna halkını zor durumda bıraktı. Olaylar ABD ekonomisini de alt üst etti. O ülkedeki durumu dikkatle izlemeye devam edeceğiz. Para politikamız ayarlanıyor ve değişmeye devam edecek. Değişen ekonomik duruma uyum sağlamak. Varlık alımlarımız azaltıldı. Güçlü işgücü piyasası ve %2’nin oldukça üzerinde olan enflasyon göz önüne alındığında, bu ayki toplantımızda faiz oranlarını artırmanın makul olduğuna inanıyoruz.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.