FED Başkanı Konuşuyor: Altın ve Bitcoin Düştü!

FOMC Başkanı Jerome Powell konuşuyor. Jerome Powell Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın fiyat istikrarına olan sıkı taahhüdünün bir değer deposu olarak ABD dolarına olan yaygın güveni desteklediğini söyledi. Jerome Powell FED‘in konuşmasında FED’in ciddi şekilde enflasyonu yüzde 2’ye düşürmeye odaklı olduğunu belirtti. Bu açıklamaların ardından dolar endeksi yükseldi. Altın ve BTC fiyatı ise düşüşe geçti.

FED Başkanı Jerome Powell konuşuyor: Altın ve Bitcoin etkilendi!

FED Başkanı Jerome Powell, bugün kameralar önüne geçti ve şu açıklamalarda bulundu:

ABD CBDC, potansiyel olarak ABD dolarının uluslararası alanda güçlü kalmasına yardımcı olabilir. Küresel para sistemindeki hızlı değişiklikler ABD dolarının gelecekteki uluslararası rolünü etkileyebilir. FED kendi CBDC’sini değerlendirirken, küresel finansal sistemin önümüzdeki on yılda nasıl gelişeceğini düşünüyor olacak. FED enflasyonu %2 hedefine geri getirmeye odaklanmış durumda.

ABD Merkez Bankası FED, Çarşamba günü 75 baz puan ile 1994’ten bu yana en büyük faiz artırımını gerçekleştirdi. Jerome Powell gelecek ay da 75 veya 50 baz puanlık bir artışa gidilebileceği mesajını verdi. Bu yorumların ardından dolar toparlanmaya devam ediyor ve ABD Dolar Endeksi gün için %0,75 artışla 104,55’e ulaştı. Altın ve Bitcoin fiyatı ise düşüşe geçti.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.