Eylül İçin Bitcoin Tahminleri: Hangi Seviyeler Beklenmeli?

Eylül İçin Bitcoin Tahminleri: Hangi Seviyeler Beklenmeli?

2021’in Eylül ayı, Bitcoin için çok daha iyi bir ay olmadı. Geçen Eylül ayında, varlığın değerlemesi 49,1 bin dolardan 41,4 bin dolara kadar düştü. Buna rağmen, yükseliş hissiyatı bozulmadı ve BTC fiyatı Kasım 2021’de 69 bin dolara ulaşarak ATH yaptı. Bununla birlikte 2022 fiyat düşüşlerini beraberinde getirdi. Lider varlık, 2022’de çoğunlukla düşüş trendinde fiyat hareketini sürdürdü.

Bitcoin için Eylül tarihsel olarak kötü bir ay

Aslında eylül ayları, tarihsel olarak Bitcoin için en kötülerinden biri oldu. Lider kripto para birimi 2017’den beri her Eylül ayında düşüş yaşadı. Verilere göre BTC, son altı yıldaki Eylül ayı düşüşlerinde %7,88’lik bir ortalama değer kaybı yaşıyor. Peki analistler Eylül 2022’de Bitcoin’de hangi fiyat seviyelerini öngörüyor?

Analist, aşağı yönlü fiyat hareketi bekliyor

Şu anda halihazırda Eylül ayındayız. Bitcoin için, mevcut durum tıpkı son birkaç yılda olduğu gibi oldukça zor duruyor. TD Ameritrade’de Baş Ticaret Stratejisti Shawn Cruz, bu ay gerçekleşmesi beklenen bazı makro olaylardan bahsetti. Ardından BTC fiyatında ne bekleyeceğimiz konusunda şunları söyledi:

“Eylül muhtemelen oldukça değişken bir ay olacak. Aşağı yönlü fiyat hareketi ihtimali çok yüksek. Muhtemelen işlerin nereye varabileceği konusunda biraz daha olumsuz beklenti görüyorsunuz.”

TÜFE verileri ve FED toplantısı bu ay

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Ağustos ayı TÜFE raporunu 13 Eylül’de 08:00 EST’de yayınlayacak. Katılımcılar enflasyonu yakından takip ediyor. Bu nedenle yeni veriler, Bitcoin fiyatı için yukarı veya aşağı yönlü katalizör görevi görecek. Temmuz ayında TÜFE verileri, Nisan 2022’den bu yana ilk kez enflasyonda düşüş sinyali verdi. Ancak endişeler sürdü çünkü gıda ve konut fiyatları artmaya devam ediyordu. Eylül’de açıklanması beklenen Ağustos verileri için Forbes şunları söyledi:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.