Eylül’de Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Ekim Beklentileri Ne?

Eylül’de Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Ekim Beklentileri Ne?

Eylül ayının yarısı geçti. Eylül geleneksel olarak kripto fiyatları için düşüş ayı olduğu için traderlar, fiyatın bir sonraki yönünü merak ediyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatı Ekim ayında yüzde 77’den fazla kârlı olduğu için Ekim ayının yükseliş ayı olmasına yönelik beklentiler var. Veriler, önde gelen kripto varlığının fiyat eğiliminin Eylül ayının tarihsel eğilimlerini kırmayabileceğini, ancak önümüzdeki ay çok iyi bir canlanma görebileceğini gösteriyor. İşte detaylar…

Bitcoin traderları Eylül’ün bitmesini bekliyor

Bu ayın Bitcoin fiyat verileri, Bitcoin’in (BTC) son on yıldaki eğilimi izlediğini gösteriyor. Tipik olarak Eylül ayında BTC fiyatları korkunç hareket etti. Bu ay da farklı olmadı. 3.303 gün önce; Bitcoin fiyatları 1 Eylül 2013’te birim başına 240 dolardan 138 dolara düştü. BTC’nin değeri aya birim başına 482,28 dolardan başladığı için Bitcoin fiyatları Eylül 2014’te de kırmızıydı. BTC’nin değeri, Eylül 2014’ün sonunda yüzde 21.79 düşüşle 377.18 dolara geriledi.

Benzer şekilde 2015’te, BTC’nin Eylül ayındaki değeri ayın ilk günü daha yüksekti. 30 gün sonra daha düşük bir seviyede sona erdi. 2016’da BTC’nin Eylül’deki değeri yüzde 1,41 düştü ve Eylül 2017’de BTC’nin fiyatı 30 günlük süre boyunca yüzde 19,64 değer kaybetti. Eylül 2018’in başından ayın sonuna kadar, Bitcoin’in değeri yüzde 8,89 düştü. Eylül 2019’da BTC, ay boyunca kabaca yüzde 16,94 kaybetti. Eylül 2020, yükselişini sürdürdüğü ve o sırada ABD doları karşısında yüzde 4,81 kazandığı için BTC için iyi bir aydı.

Çoğu insan 2021’de ne olduğunu hatırlıyor, çünkü BTC’nin fiyatı daha düşüktü ve düşüş eğilimi geçen Eylül ayında topluluğu sardı. BTC Eylül 2021’de ortalamanın altında performans gösteriyordu. Ancak, fiyat Ekim’de toparlandı ve 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.  Yani son on yıldaki formasyonlar, Eylül’ün genellikle düşüş eğiliminde olduğunu, Ekim’in ise aksine yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Analistler Bitcoin fiyatı için neler diyor?

Ayrıca, son iki haftadaki BTC fiyatı, merge’den önce meydana gelen kısa bir artıştan sonra zaten düştü. Kitco piyasa analisti Jim Wyckoff Cuma günü BTC piyasalarının sessiz ve konsolide aşamasında olduğunu belirtti. Wyckoff 16 Eylül’de yaptığı açıklamada, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.