Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para Bu Altcoin’lere Girdi!

Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para Bu Altcoin’lere Girdi!

Dijital varlık yatırım ürünleri, kripto piyasasındaki durgunluğa rağmen geçen hafta toplam 100 milyon dolar giriş gördü. Bununla birlikte lider altcoin Ethereum (ETH), bir hafta daha çıkışla acı çekmeye devam ediyor. Lider kripto Bitcoin (BTC) ise geçen hafta toplam 126 milyon doları giriş gördü.

Dijital varlık yatırım ürünlerine toplam 100 milyon dolar giriş oldu

Dijital fon yönetim şirketi CoinShares, 30 Mayıs-3 Haziran tarih aralığındaki kripto para fon yatırımlarıyla ilgili raporu yayımlandı. Rapora göre, dijital varlık yatırım ürünleri, kripto piyasasındaki durağanlığa rağmen, geçen hafta toplam 100 milyon dolar giriş gördü. Fon akışlarıyla, yönetim altındaki toplam varlıklar (AuM) 39,8 milyar dolara ulaştı.

Bölgesel olarak akışlara bakıldığında ağırlıklı olarak Amerika’dan olduğu görülüyor. Amerika’daki akışların toplamı 88 milyon dolar olurken, Avrupa’daki akışlar toplam 11 milyon dolarda kaldı. Uzmanlara göre yıl başından bugüne sırasıyla 570 milyon dolar giriş ve 41 milyon dolar  çıkışın olması, Avrupalı yatırımcıların bu yıl şimdiye kadar çok daha düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH)’den fon çıkışları 9. haftasına girdi

Lider altcoin Ethereum, bir hafta daha toplam 32 milyon dolar tutarında çıkışla acı çekmeye devam ediyor. Uzmanlar Ethereum (ETH)’nin, olumsuz yatırımcı duyarlılığının kalıcı olduğunu ima eden 9 hafta boyunca düz bir şekilde çıkışa katlandığını belirtiyor. Öte yandan, çıkışlar Aralık 2021’de başladığından beri, toplam AuM’nin yalnızca %7’sinin biraz altında bulunuyor.

Lider kripto güvenlik akışını çekerken altcoin’lere sınırlı giriş oldu

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto Bitcoin (BTC) geçen hafta toplam 126 milyon dolar giriş gördü ve bugüne kadarki toplam girişleri 506 milyon dolar ile yarım milyarı biraz aştı. Short Bitcoin de girişler gördü ve geçen hafta toplam 1,3 milyon dolar oldu. Nispeten küçük olsa da, yıl başından bugüne girişler toplam AuM’nin (55 milyon dolar) %30’unu temsil ediyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.